غرب با ایران هراسی به دنبال تغییر نگاه نسبت به ایران است

غرب با ایران هراسی به دنبال تغییر نگاه نسبت به ایران است

قائم‌مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: امروزه استکبار جهانی با ایران‌هراسی سعی دارد تا نگاه مردم دنیا را نسبت به ایران تغییر دهد.

به گزارش خبرنگار گردشگری خبرگزاری برنا، علی دارابی در حاشیه بازدید از غرفه آذربایجان غربی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران اظهار کرد: امسال شاهد برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و ششمین دوره برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی هستیم که پس از چند سال کرونایی امسال با حضور نمایندگانی از همه استان‌های کشور و حضور بیش از ۴۷ کشور در حال برگزاری است.

قائم‌مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: امروزه استکبار جهانی با ایران‌هراسی سعی دارد تا نگاه مردم دنیا را نسبت به ایران تغییر دهد اما وقتی نمایشگاهی در این سطح و برای چندین سال متوالی برگزار می‌شود نشان‌دهنده فرهنگ غنی و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری ایران است.

وی ادامه داد: در واقع پیام نمایشگاه، صلح و دوستی و پیوند ملت‌ها است و این پیام از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران به سراسر جهان را مخابره کند.

دارابی در ادامه با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از استان‌های پیشتاز در عرصه انقلاب و دفاع مقدس بوده است، گفت: این استان ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری و تاریخی داشته و دو اثر ثبت جهانی قره‌کلیسا چالدران و تخت سلیمان تکاب در سطح بین‌المللی شناخته شدند.

قائم‌مقام و معاون میراث‌فرهنگی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ضمن تمجید از غرفه آذربایجان غربی برای حضور پرقدرت در نمایشگاه تصریح کرد: این استان نمایندگان خوبی را در حوزه‌های مختلف گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی در این دوره از نمایشگاه را دارد.

وی خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی دروازه ورود به اروپا بوده و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نظر دارد تا با جذب سرمایه‌گذار، سرمایه‌گذاری ویژه در این استان داشته باشد و در حال حاضر نیز انجام سرمایه‌گذاری‌ها در این استان نویدبخش روزهای خوبی برای آذربایجان غربی است.

دارابی بیان کرد: برنامه‌ریزی برای اتمام طرح‌های نیمه‌تمام حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری در آذربایجان غربی از جمله اولویت‌ها وزارت‌خانه بوده و حمایت‌های لازم در این حوزه نیز انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده