زنده گیری درنای سفید بلژیکی با موفقیت انجام شد

زنده گیری درنای سفید بلژیکی با موفقیت انجام شد

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست مازندران از زنده گیری درنای سفید بلژیکی پس از 48 ساعت در روستای تازه آباد سلمانشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛  عطاالله کاویان مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست مازندران گفت: درنای سفید بلژیکی پس از ۴۸ ساعت تلاش برای حفظ آرامش و سلامت این پرنده، در روستای تازه‌آباد سلمانشهر زنده‌گیری شد.

وی افزود: «رویا» به همراه «امید» که برای مواجه نشدن با فصل گرم سال به سیبری مهاجرت خود را از مازندران آغاز کرده بود پس از طی ۱۵۰ کیلومتر مسافت برای رفع خستگی و ارتزاق در شالیزار‌های روستای تازه آباد سلمانشهر فرود آمد و از ادامه همراهی با «امید» درنای سیبری بازماند.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست مازندران گفت: «رویا» در این منطقه به مدت دو روز سرگردان شده بود که اقدام لازم برای حفاظت از این پرنده زیبا و نادر انجام گرفت و مأموران حفاظت از محیط‌زیست استان و شهرستان عباس‌آباد تلاش کردند ضمن تأمین امنیت و ایجاد فضای آرام این پرنده زنده‌گیری شود.

کاویان خاطرنشان کرد: «رویا»در صحت و سلامت به سر می‌برد و تمامی واکنش‌های این پرنده طبیعی است و براساس برنامه‌ریزی‌های قبلی طی مکاتبات با بنیاد بین‌المللی درنا و مرکز تکثیر حفاظت درنا‌ها در بلژیک که محل پرورش «رویا»است برنامه‌های بعدی اعلام و انجام خواهد شد.

 «رویا» درنای ماده‌ای است که سازمان حفاظت محیط زیست به منظور همراهی با «امید» و به منظور احیای کریدور پروازی ایران از بلژیک به تالاب فریدونکنار آورده بود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده