حقوق کارورزان پزشکی و دانشجویان دکتری افزایش می یابد

حقوق کارورزان پزشکی و دانشجویان دکتری افزایش می یابد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: مقرر شده است در سال آینده شاهد افزایش حقوق و دریافتی دستیاران تخصصی و فوق تخصصی، کارورزان پزشکی و دندانپزشکی و دانشجویان دکتری باشیم.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پاسخ به پرسشی در مورد اینکه برای بهبود وضعیت معیشتی دستیاران و کارورزان چه برنامه‌ای دارید، اظهار کرد: به دلیل افزایش هزینه‌های پیش آمده، افزایش دریافتی‌های اعمال شده در یکسال گذشته، تقریباً کم اثر شده و به همین دلیل با همراهی و محوریت معاونت‌های آموزشی، توسعه و دبیرخانه هیات امناهای دانشگاه‌ها و برگزاری جلسات کارشناسی بررسی‌های صورت گرفته لازم و همین طور نظر مساعد

 وزیر بهداشت مقرر شده است در سال آینده شاهد افزایش کمک هزینه تحصیلی برای گروه های مختلف دانشجویی از جمله دستیاران تخصصی و فوق تخصصی، کارورزان پزشکی و دندانپزشکی و دانشجویان دکتری باشیم.

شیراوژن در خصوص میزان و شرایط این کمک هزینه تحصیلی، گفت: جدول کمک هزینه تحصیلی گروه‌های مختلف با توجه به متاهل بودن و برخی شرایط دیگر آماده تصویب نهایی و ابلاغ است. البته نمی‌توان گفت این مبالغ جبران کننده زحمات دانشجویان عزیز ماست ولی معاونت‌های مختلف وزارت و دانشگاه های علوم پزشکی تلاش می‌کنند که مشکلات معیشتی دانشجویان به حداقل ممکن برسد. امیدواریم با لطف خداوند متعال بتوانیم در جهت رضایت بیشتر دانشجویان عزیز قدم برداریم.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده