معاینه فنی ۳۰ موتورخانه ساختمان های شهرداری منطقه ۱۹ انجام شد

معاینه فنی ۳۰ موتورخانه ساختمان های شهرداری منطقه 19 انجام شد

شهردار منطقه 19 تهران از انجام معاینه فنی موتورخانه ساختمان های تحت پوشش منطقه براساس الزامات ایزو۱۶۰۰۱ در راستای عمل به ماده۵۶ قانون برنامه پنجساله سوم توسعه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ تورج فرهادی شهردار منطقه 19 تهران با اشاره به اینکه آلودگی هوا در کلان شهرها تقریبا در تمامی فصول سال وجود دارد، اظهار کرد: در فصول سرد سال به دلیل بروز پدیده وارونگی این اتفاق بیشتر روی می دهد اما نباید سیستم‌های گرمایشی ساختمان ها را بی‌تاثیر بدانیم زیرااگر این سیستم ها تنظیم باشند و به درستی کار کنند از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد: به‌ همین‌منظور با توجه به اینکه قسمت خانگی، تجاری و عمومی، با مصرف افزون بر ۴۰ درصد از کل انرژی مصرفی کشور را شامل میشوند، اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه‌‌ ساختمان های اداری و سرای محلات براساس استاندارد ایزو۱۶۰۰۱ در دستور کار اداره محیط زیست و توسعه پایدار منطقه قرار گرفت.

به گفته این مسئول معاینه فنی موتورخانه‌ ها می‌تواند حجم قابل توجهی از انرژی را ذخیره کند و تاثیر فراوانی بر کاهش آلودگی هوا ناشی از احتراق ناقص در موتورخانه ها و بهینه سازی مصرف انرژی خواهد شد.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده