ابلاغ اخطاریه به ساختمان های پرخطر منطقه ۱۹ تهران

ابلاغ اخطاریه به ساختمان های پرخطر منطقه 19 تهران

معاون شهر سازی و معماری گفت: پس از شناسایی ساختمان ها پرخطر با توجه به تبصره 14 ماده 55 قانون شهرداری ها نسبت به ابلاغ اخطاریه در معیت کارشناس حقوقی و نیروی اجرایی کلانتری به مالک اقدام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ نشست هم اندیشی رویکرد برخورد با ساختمان بسیار پرخطر(بحرانی) با حضور معاون شهرسازی و معماری، شهرداران نواحی، رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منطقه، رؤسای شهرسازی نواحی و نماینده آتش نشانی برگزار شد.

 محمد سیاه کمری معاون شهرسازی و معماری با اشاره به بحرانی بودن وضعیت ساخت و ساز در برخی از نقاط منطقه بویژه ناحیه سه بیان کرد: با توجه به ابلاغ بخشنامه برخورد با ساختمان بسیار پر خطر(بحرانی) مشترک با معاونت امور مناطق و معاونت خدمات شهری، شهرداران نواحی با همراهی رؤسای شهرسازی نسبت به پایش و برداشت دقیق این ساختمان های ناایمن براساس فلوچارت ابلاغی اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه برخی ساختمان فاقد پروانه و یا طبقات آنها بیشتر از حد مجاز بارگذاری شده است که در صورت وقوع زلزله تبعات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت افزود: پس از شناسایی این ساختمان ها با توجه به تبصره 14 ماده 55 قانون شهرداری ها نسبت به ابلاغ اخطاریه در معیت کارشناس حقوقی و نیروی اجرایی کلانتری به مالک اقدام خواهد شد.

در ادامه شهرداران نواحی در خصوص ساخت و سازها و ساختمان های پرخطر و بحرانی واقع در محدوده جغرافیایی ناحیه مطالبی را بیان کردند.ضمن اینکه نماینده سازمان آتش نشانی در خصوص بازدید میدانی از ساختمان های نا ایمن و صدور اخطارهای لازم برای اجرای تمهیدات، بازسازی و یا تخریب و احداث مجدد ساختمان ها به مالکین مواردی را مطرح کردند.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده