تحقق ۹۲ درصد از بودجه شهرداری تا پایان بهمن ماه سال جاری

تحقق 92 درصد از بودجه شهرداری تا پایان بهمن ماه سال جاری

خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا پایان بهمن‌ماه امسال، ۹۲ درصد از بودجه شهرداری تهران محقق شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حبیب کاشانی خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارش حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران در ماه های دی و بهمن ۱۴۰۱ اظهار کرد: ۵۰ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری تهران در سال ۱۴۰۱ به تصویب رسید و در ۱۱ ماه منتهی به اسفندماه ۴۶ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان محقق شد که بالغ بر ۹۲ درصد بودجه است.

وی افزود: از ۴۶ هزار میلیارد تومان مجموع عملکرد نقد و غیرنقد، مبلغ ۴۵ هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان مربوط به عملکرد نقد و هزار و ۳۳۵ میلیارد تومان مربوط به عملکرد غیر نقد است.

کاشانی با بیان اینکه در فصل اول موضوع درآمدها باید در ۱۱ ماه امسال مبلغ ۳۸ هزار و ۶۳۴ میلیارد تومان وصول می شد، خاطرنشان کرد: از این میزان ۴۲ هزار و ۲۷۹ میلیارد تومان معادل ۱۰۹ درصد بودجه محقق شده که علت اصلی این افزایش درآمدهای ناشی از توسعه شهر و اجرای مصوبه اصلاحیه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران بوده است.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه در فصل دوم منابع حاصل از واگذاری دارایی های سرمایه ای باید سه هزار و ۹۲۶ میلیارد تومان محقق می شد، گفت: از این میزان ۷۲۴ میلیارد تومان معادل ۱۸ درصد محقق شد.

کاشانی با بیان اینکه در منابع حاصل از واگذاری دارایی های مالی باید ۳ هزار و ۶۱۱ میلیارد تومان وصول می شد، تصریح کرد: تا پایان بهمن ماه سه هزار و ۶۱۵ میلیارد تومان معادل ۱۰۱ درصد وصول شده که علت افزایش وصولی، اوراق مشارکت است.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در کل سال جاری باید هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت جذب شود، گفت: با این وجود در مردادماه امسال با عملکرد دو هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان، از بودجه مصوب نیز بیشتر جذب شده است.

وی با بیان اینکه رقم یارانه بلیت صفر است، یادآور شد: جداول نشان می دهد که ارقام دریافت نشده و جرائم رانندگی و بخش هایی دیگر نیز محقق نشده است؛ در حالیکه می توان روی این منابع درآمدی پایدار حساب کرد.

کاشانی با اعلام اینکه عوارض ارزش افزوده افزایش یافته است، تصریح کرد: در بخش تأمین پارکینگ ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و جرائم قطع اشجار ۳۸۳ میلیارد تومان محقق شده اما اینکه شهروندان بر این تصور باشند که با پرداخت جریمه می توانند اشجار را قطع کنند، خطرناک خواهد بود.

وی با بیان اینکه در بخش هزینه ای ۵۱ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان ابلاغ شده است، یادآور شد: با تخصیص ۴۶ هزار و ۳۷۲ میلیارد تومان و عملکرد ۲۱ هزار و ۷۱۸ میلیارد تومان درصد جذب نسبت به تخصیص اعتبار ۴۶ درصد بوده است.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در بخش غیر نقد و اعتبار تملک دارایی سرمایه ای و مالی در مجموع سه هزار میلیارد تومان ابلاغ شده است، گفت: با تخصیص اعتبار دو هزار و ۹۵۹ میلیارد تومان و عملکرد هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان، درصد جذب نسبت به تخصیص اعتبار ۳۷ درصد بود.

کاشانی با اعلام اینکه در مجموع از ۴۶ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان مبلغ ۱۳ هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان به میزان ۲۹ درصد پایدار بوده است، اظهار کرد: ۳۲ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان به میزان ۷۰ درصد بودجه نیز از محل منابع ناپایدار است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید تا پایان بهمن ماه ۴۶ هزار و ۱۷۲ میلیارد تومان محقق می شد، گفت: با این وجود با تحقق ۴۶ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان، شهرداری تهران تا پایان بهمن ماه ۴۸۷ میلیارد تومان بیشتر از برنامه مصوب کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به تبصره ۲۹ بودجه سال ۱۴۰۱ در صورت تحقق منابع مازاد بودجه مصوب جهت تأمین مالی پروژه ها به میزان حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که در مجموع با بودجه مصوب سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۶۰ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان خواهد بود؛ لذا عملکرد درآمدی در ۱۱ ماه سال به مبلغ ۴۶ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان حدود ۷۷ درصد مبلغ فوق است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده