۱۵۳ مصدوم حوادث مختلف توسط ناوگان هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند

۱۵۳ مصدوم حوادث مختلف توسط ناوگان هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند

سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ با اشاره به آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ از انتقال ۱۵۳ مصدوم سوانح و حوادث مختلف در ۷۲ ساعت گذشته به مراکز درمانی توسط ناوگان هلال احمر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ وحید سلیمی سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ در خصوص خدمات ارائه شده به شهروندان در قالب این طرح در ۷۲ ساعت گذشته گفت: در مجموع ۴۲۹ عملیات و خدمت در ۷۲ ساعت گذشته انجام شد که ۲۳۷ مورد جاده ای، ۱۷ عملیات در خصوص حوادث جوی، ۴ عملیات در محیط های آبی و ۷ عملیات نجات کوهستان نیز انجام شده است.

وی افزود: در این عملیات ها به ۵۰۰ نفر امدادرسانی شده و برای ۱۵۳ نفر از شهروندان نجات داده شده نیز اسکان اضطراری فراهم شده است. علاوه بر این ۱۵۳ نفر از مجروحین توسط ناوگان هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

سلیمی خاطرنشان کرد: ۸۷۴ نفر از مصدومین سوانح مختلف نیز در محل درمان شده و ۲۰ نفر از گرفتارشدگان نیز به مناطق امن منتقل شده اند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: ۴۴ عملیات نجات فنی در این بازه زمانی در سطح کشور برای نجات متاثرین از تصادف انجام شده که منجر به نجات ۶۱ نفر شده است. لازم به ذکر است بیشتر امدادرسانی در ۷۲ ساعت گذشته به ترتیب در استان‌های خوزستان، مازندران و اصفهان بوده است.

همچنین در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر سلامت مسافرین مورد توجه جدی قرار  می‌گیرد و بر همین اساس ۱۰۶۵ تست فشارخون و قند نیز انجام شده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده