امدادرسانی به بیش از ۹ هزار نفر در طرح نوروزی ۱۴۰۲

امدادرسانی به بیش از 9 هزار نفر در طرح نوروزی 1402

سخنگوی طرح نوروزی هلال‌احمر با اشاره به آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ از امدادرسانی به بیش از 9 هزار نفر، در چهار روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ وحید سلیمی در خصوص خدمات ارائه شده به شهروندان در قالب این طرح از روز 24 اسفندماه تا صبح روز 27 اسفندماه، گفت: در مجموع 560 عملیات و خدمت در چهار روز گذشته انجام شد که 315 مورد جاده ای، 14 عملیات در خصوص حوادث جوی، 6 عملیات در محیط های آبی و 14 عملیات نجات کوهستان نیز انجام شده است.

وی افزود: در این عملیات ها به 9301 نفر امدادرسانی شده و برای 164 نفر از شهروندان نجات داده شده نیز اسکان اضطراری فراهم شده است. علاوه بر این 220 نفر از مجروحین توسط ناوگان هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

سلیمی عنوان کرد: 2353 نفر از مصدومین سوانح مختلف نیز در محل درمان شده و 26 نفر از گرفتارشدگان نیز به مناطق امن منتقل شده اند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: 57 عملیات نجات فنی در این بازه زمانی در سطح کشور برای نجات متاثرین از تصادف انجام شده که منجر به نجات 68 نفر شده است.

لازم به ذکر است بیشتر امدادرسانی در چهار روز گذشته به ترتیب در استان‌های خوزستان، مازندران و اصفهان با انجام به ترتیب، 68، 63 و 56 عملیات بوده است.

همچنین در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر سلامت مسافرین مورد توجه جدی قرار می‌گیرد و بر همین اساس 3085 تست فشارخون و قند نیز انجام شده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده