فوت ۱۷۶ نفر از هموطنان در جاده کشور / آزادراه تهران شمال یک طرفه شد

فوت 176 نفر از هموطنان در جاده کشور / آزادراه تهران شمال یک طرفه شد

رئیس پلیس راه کشور از یک طرفه شدن آزادراه تهران شمال به دلیل ترافیک سنگین خبر داد وگفت: در چهار روز ابتدای طرح ۱۷۶ نفر از هموطنان را در جاده‌های کشور از دست دادیم و بیش از ۴ هزار نفر مجروح شده اند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سردار حسن مؤمنی رئیس پلیس راه کشور گفت: امروز حجم ترددها نسبت به روزهای گذشته افزایش پیدا کرده است. امیدواریم با ترافیک سنگینی مواجه نشویم اما صبح امروز به دلیل ترافیک سنگین مجبور شدیم تا آزادراه تهران شمال را در مسیر شمال به جنوب را یکطرفه کنیم یعنی این جاده از شمال به جنوب مسدود است.

رئیس پلیس راهور گفت: این محدودیت در تردد تا زمانی که وضعیت ترافیک به حالت عادی برگردد، ادامه خواهد داشت. سعی ما بر این است که تا جایی که امکان دارد؛ جاده‌ها یک طرفه نشود. اما برخی از اوقات ناچار به این کار هستیم.

وی گفت: تا به حال هشت درصد تردد بین استانی را شاهد بودیم تردد درون استانی نیز افزایش داشته که در مجموع با ۱۹ درصد افزایش تردد مواجه بودیم. بیشترین تردد مربوط به استان‌های تهران البرز مازندران و خوزستان بوده است.

سردار مؤمنی بیان کرد: در استان خوزستان ۲۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش تردد داشته ایم بعد از آن در استان‌های بوشهر گلستان اردبیل خراسان شمالی بیشترین تردد را داشته اند. در استان خوزستان نیز ترددها روان است. تنها توصیه می‌کنیم که قوانین را مراعات کنند.

وی گفت: در چهار روز ابتدای طرح ۱۷۶ نفر از هموطنان را در جاده‌های کشور از دست دادیم و بیش از ۴ هزار نفر مجروح شده اند. یک درصد از راههای کشور را آزاد راه‌ها تشکیل می‌دهند اما بیشترین مجروحان نیز در همین آزاد راه ها است. چهار عاملی که تاکید کرده ایم از جمله خواب آلودگی، سرعت سبقت غیر مجاز و خستگی همچنان مهمترین عوامل این حوادث هستند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸ درصد فوتی‌ها در آزادراه ها هستند گفت: براساس تحلیل ما روند تصادفات مانند سالهای قبل است ۶۰ درصد از تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد.

سردار مؤمنی بیان کرد: مسیر سمنان و مشهد و فارس را با پهباد کنترل می‌کنیم و برخی از تخلفاتی که رانندگان انجام می‌دهند نیز از این طریق به همکاران اطلاع می‌دهیم. اگر به لحاظ تصادفات بخواهیم استان‌ها را رنگ بندی کنیم می‌توانیم بگوییم که استان‌های سیستان و بلوچستان کرمان خراسان رضوی اصفهان فارس، خوزستان و مرکزی در نوروز سال گذشته بیشترین تصادفات را داشته و استان‌های قرمز بوده اند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده