رشد ۲۰ درصدی بازدید از اماکن تاریخی کاشان/ بازتاب گسترده کنسرت علی قمصری در باغ فین

رشد ۲۰ درصدی بازدید از اماکن تاریخی کاشان/ بازتاب گسترده کنسرت علی قمصری در باغ فین

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کاشان گفت: اجرای کنسرت علی قمصری در کاشان با استقبال گردشگران روبرو بوده و در عرصه‌های ملی و بین‌المللی نیز بازتاب داشته است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ احمد دانائی‌نیا رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کاشان گفت: در نوروز امسال با رشد ۲۰ درصدی بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و تأسیسات گردشگری روبرو بودیم. به طوری‌که در یک روز از باغ فین کاشان ۲۲هزار گردشگر و از خانه بروجردی‌ها ۶هزار نفر بازدید کردند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کاشان افزود: ظرفیت اشغال تأسیسات گردشگری بالای ۸۵ درصد بوده به‌طوری‌که برخی از اماکن اقامتی ظرفیت‌شان ۱۰۰ درصد تکمیل شد.

وی تصریح کرد: اداره میراث‌فرهنگی کاشان برای ایام نوروز گردشگران برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته است که یکی از این برنامه‌ها اجرای کنسرت علی قمصری بود که به همت معاونت فرهنگی اداره‌کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در باغ فین کاشان برگزار شد و با استقبال زیاد گردشگران و مسافران نوروزی روبرو بود و در عرصه ملی و بین‌المللی نیز بازتاب خوبی داشت.

دانائی‌نیا بیان کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان آیین‌های ماه رمضان که به عنوان میراث‌فرهنگی ناملموس ثبت ملی شده هر شب از ساعت ۱۷ تا قبل از اذان مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کاشان از برگزاری رویداد خوشنویسی در باغ فین کاشان و خانه بروجردی با مضامین تاریخی و فرهنگی با حضور خوشنویسان برجسته کاشان خبر داد و افزود: افسانه هزار و یک شب به مدت سه روز در ایام نوروز برای کودکان و نوجوانان روایت می‌َشود.

وی تصریح کرد: نمایشگاهی با عنوان بازنمایی هویت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی بومی در روستاهای کاشان برگزار می‌شود و به ارائه و فروش محصولات صنایع‌دستی هنرمندان می‌پردازد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

مهمترین اخبار

آخرین اخبار اجتماعی

اخبار برگزیده