برگزاری دوره‌های آموزشی به‌صورت رایگان در بقعه شاه داعی الی الله شیراز

برگزاری دوره‌های آموزشی به‌صورت رایگان در بقعه شاه داعی الی الله شیراز

مسئول بقعه شاه داعی الی الله شیراز با اشاره به این موضوع که این بقعه در محله‌ای محروم و آسیب‌پذیر واقع شده است، گفت: حضور در کلاس‌های توجیهی، بهداشت و سلامت، کلاس‌های نقاشی برای کودکان، خیاطی برای بزرگسالان، زبان، ریاضی و... برای خانواده‌های این محله که در منطقه‌ای در جنوب شرق شیراز واقع شده، رایگان است .

سیدمحمد هادی آیت‌الهی مسئول بقعه شاه داعی الی الله شیراز در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا درباره فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی این بقعه اظهار داشت: دوره‌هایی برگزار می‌کنیم که در آن ساکنان محله برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تشویق و ترغیب می‌شوند؛ از طرفی تمام مراسم‌های مذهبی و فرهنگی توسط مرکز افق بقعه متبرکه شاه داعی الی الله با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مرکز افق این بقعه در ثبت‌نام مسابقات کشوری و استانی قرآن کریم شرکت داشته است و در حال حاضر هم کلاس‌های قرآنی در روزهای پنجشنبه به‌صورت مرتب برگزار می‌شود؛ در ایام ماه مبارک رمضان هم مراسم‌های جزء خوانی قرآن با حضور خواهران و برادران برگزار می‌شود.

مسئول بقعه شاه داعی الی الله شیراز افزود: این بقعه در سال گذشته با برپایی موکب در سطح شهر در مناسبت های مختلف مذهبی خدمات شایسته‌ای را ارائه داد؛ در زمان کرونا و بعد از آن هم برخی از مراسم‌های فرهنگی مذهبی خود را در قالب فعالیت‌های مجازی نیز برگزار کرده‌ایم.

آیت‌الهی با اشاره به این موضوع که این بقعه در محله‌ای محروم و آسیب پذیر واقع شده است، گفت: حضور در کلاس‌های توجیهی، بهداشت و سلامت، کلاس‌های نقاشی برای کودکان، خیاطی برای بزرگسالان، زبان، ریاضی و... برای خانواده‌های این محله که در منطقه‌ای در جنوب شرق شیراز واقع شده، رایگان است؛ توزیع بسته‌های معیشتی و بسته‌های تحصیلی بین نیازمندان از دیگر فعالیت‌هایی است که در این امامزاده انجام می‌شود.

وی درباره رابطه مردم با بقاع متبرکه تصریح کرد: زائران زیادی بویژه در روزهای آخر هفته به این بقعه رفت و آمد دارند؛ طبیعتا چون این بقعه جزو بقاع شاخص استان فارس است و بسیاری از بزرگان در این بقعه مدفون هستند، زائران زیادی دارد و استقبال مردم نیز مثل گذشته قابل توجه است.

مسئول بقعه شاه داعی الی الله شیراز امام‌زاده‌ها و بقاع متبرکه را ملجا و پناهگاه مردم دانست و تاکید کرد: مردم ما نگاه ویژه‌ای به این اماکن دارند و این بزرگان را در درگاه خداوند متعال واسطه قرار می‌دهند.

آیت‌الهی با اشاره به همکاری بقعه شاه داعی الی الله شیراز با هیئت‌های مذهبی شاخص و حضور آنها در مناسبت‌های مذهبی مختلف در این بقعه، افزود: یکی از کارهای ما برگزاری جلسه با شورای محله، محلات، جلسه با عوامل اجرایی خدام افتخاری و... است و همه اینها خودش مسائلی است که توانسته امام‌زاده را به‌عنوان امام‌زاده شاخص در استان معرفی کند؛ به نظر من برای تبدیل شدن این امامزاده به قطب فرهنگی باید برگزاری چنین جلساتی تداوم داشته باشد.

گفتنی است، سید نظام‌الدین محمود ملقب به شاه داعی الی اللّه یکی از نوادگان امام سجاد(ع)، از عرفا و حکمای معروف شیراز در قرن نهم است که آرامگاه او در بلوار سیبویه در جنوب شرق شیراز واقع است.

لازم به ذکر است، پنجم ذی‌القعده به‌عنوان روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه در تقویم رسمی کشور نامگذاری شده است؛ بر این اساس مردم هر ساله در این روز این ذخایر معنوی جامعه در سرتاسر ایران اسلامی را تکریم می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده