تکمیل خط ۶ و ۷ مترو تهران در اولویت شورای شهر / ۳ ایستگاه در خط ۶ مترو تاپایان سال مورد بهره برداری مردم قرار می گیرد

تکمیل خط ۶ و ۷ مترو تهران در اولویت شورای شهر / 3 ایستگاه در خط 6 مترو تاپایان سال مورد بهره برداری مردم قرار می گیرد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: اولویت شورای شهر تکمیل خط ۶ و ۷ است و برای تکمیل این خط در ردیف و تبصره‌ها اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است که می‌تواند پایان‌دهنده بخش شمالی خط ۶ و رفع نواقص بخش میانی آن باشد.

به گزارش خبرگزاری برنا، جلسه ای که باحضور ۳ تن از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر (محمد آخوندی ، میثم مظفر و احمد صادقی)، جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ، محسن هرمزی مدیرعامل شرکت مترو، مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو، پیمانکاران و مشاوران خط ۶ مترو و نیز سایر دست اندرکاران امر برگزار شد، وضعیت تخصیص بودجه شرکت مترو تا پایان ۲ ماهه نخست سال جاری و همچنین اعتبارات لازم برای تحقق اهداف برنامه‌های اجرایی سال ۱۴۰۲ به همراه پیشرفت عملیات ساختمانی و تجهیزاتی ایستگاه‌های قطعه شمالی خط ۶  مرور شد.

محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: امسال اولویت شورای شهر و شهرداری تهران حوزه حمل‌ونقل بوده که یکی از اصلی‌ترین بخش ها  مباحث مربوط به مترو است.

وی افزود: در مترو، اولویت شورای شهر تکمیل خط ۶ و ۷ است و برای تکمیل این خط در ردیف و تبصره‌ها اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است که می‌تواند پایان‌دهنده بخش شمالی خط ۶ و رفع نواقص بخش میانی آن باشد.

️آخوندی با تاکید بر اینکه شهرداری باید براساس مصوبات شورا و کمیته تخصیص عمل کند، بیان کرد: براساس این مصوبه، تخصیص صددرصدی برای خط ۶ و ۷ باید صورت گیرد و نقدینگی را به صورت یک‌دوازدهم و هر ماه پرداخت کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تصریح کرد: در ۳ ایستگاهی که در قسمت شمالی خط ۶ مترو تا پایان سال آماده استفاده مردم می‌شود، بیشتر نواقص مربوط به تجهیزات است  و  با اعتباراتی که در بودجه سال ۱۴۰۲ درنظر گرفته شده امکان تکمیل آن وجود دارد لذا مدیران مترو باید تکمیل این بخش را در اولویت قرار دهند .

آخوندی در پایان خاطرنشان کرد: قرار شد هفته آینده جلسه‌ای با دستگاه‌های مختلف شهرداری از جمله؛ سازمان املاک، معاونت مالی شهرداری، معاونت حمل‌ونقل و شرکت مترو داشته باشیم و مشکلاتی که امروز شاهد آن بودیم را در جلسه بررسی کنیم تا هرچه سریعتر مشکلات مرتفع شود.

 در پایان جلسه برگزار شده، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه هرچه سریعتر شبکه مترو پایتخت، تکمیل ایستگاه‌های باقیمانده خطوط ۶ و ۷ را مورد تأکید قرار داده و اولویت بخشی به این موضوع را خواستار شدند.

همچنین مقرر شد مباحث بودجه‌ای و اعتبارات لازم برای پیشبرد بدون اشکال برنامه‌های شرکت مترو تهران در سال جاری،‌ طی جلسات و نشست‌های منظم ادواری مطرح و مورد رصد قرار گیرد.

بازدید میدانی از ایستگاه‌های در حال تکمیل شهدای کن، شهران و شهر زیبا که زمان بهره‌برداری از آنها در صورت تأمین به موقع منابع مالی در نیمه نخست امسال اعلام شده است، پایان بخش برنامه رصد پروژه های شهری توسط اعضای شورای اسلامی شهر تهران بود.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار اجتماعی

  اخبار برگزیده