به گزارش روی خط رسانه های خبرگزاری برنا، خوشتان بیاید یا نه سرتاسر محیط اطراف ما مملو از امواج رادیوئی نام مرئی اعم از مخابراتی، امواج وای فای، جی پی اس، بلوتوث و … است. حال به لطف اپلیکیشن Architecture of Radi شما می توانید در هر مکانی که هستید امواج اطرافتان را در گوشی و تبلت خود مشاهده نمایید.

Architecture of Radio نام اپلیکیشنی است که  هدف آن تجسم فراز و فرود داده های رادیویی است. توسعه دهنده این برنامه ریچارد Vijgen، از منابع و  اطلاعات گرداوری شده توسط OpenCellD به نوع، شکل و شمایل و موقعیت جغرافیایی امواج منتشر شده از بیشتر 7 میلیون دکل مخابراتی، بیش از 100 میلیون روتر وای فا و ده ها ماهواره دسترسی داشته و می تواند آن ها را با یک گوشی هوشمند یا تبلت به صورت واقعیت مجازی مرئی نماید.

اگرچه این برنامه برای بسیار کاربردی نخواهد داشت، با این حال برای افرادی که به سلامت بدن خود اهمیت می دهد می تواند مکان های عاری از امواج رادیویی را آشکار کند. این یکی از بلند پروازانه ترین پروژه های هنری به شمار می آید نه تنها به دلیل ترکیبی از خدمات مکانی با اطلاعات یک دیتابیس بسیار غنی که به دانش فنی پیاده سازی بسیار پیچیده ای نیاز دارد، بلکه به دلیل مرئی کردن امواجی که بدون وقفه در حال بارش بر سرما هستند و ما از آن ها غافلیم.

هرچند بهترین مکان استفاده از قابلیت های این برنامه در گالری ZKM آلمان هست، با این حال در صورت تمایل می توانید با پرداخت 3 دلار نسخه پریمیوم آن را  برای اجرا بر روی دستگاه های مبتنی بر iOS 9 به بالا و به زودی اندرویدی تهیه نماید.