به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، بهمن امیری مقدم، فرمانده انتظامی خراسان رضوی در تشریح عملیات دستگیری سه سارق شیطان صفت گفت: مرد 64 ساله‌ای در تماس با فوریت‌های پلیسی 110 اظهار داشت همراه دختر جوان خود از شهرستان، برای معالجه و درمان عازم مشهد بودند که در نزدیکی مشهد، هنگامی که از جاده خارج شده و در مکانی خلوت قصد صرف ناهار و استراحت کوتاهی را داشتند توسط سه جوان نقابدار مورد حمله قرار گرفتند.

وی افزود: این سه جوان پس از بستن دست و پای پدر و دختر، با سرقت چهار دستگاه گوشی تلفن همراه، دو میلیون تومان وجه نقد، یک عدد انگشتر طلا، پنج قطعه کارت عابربانک، یک قطعه چک به مبلغ سه میلیون و 300 هزار تومان، مدارک شخصی و سوئیچ خودرو، هنگام فرار برای دختر جوان نیز با ایراد ضرب و جرح، ایجاد مزاحمت کردند.

سردار امیری مقدم خاطر نشان کرد: در پی اعلام این گزارش، با توجه به اهمیت موضوع، پرونده ای تشکیل و ماموران انتظامی مشهد رسیدگی به موضوع را به طور ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: ماموران کلانتری طرق در این عملیات گسترده با انجام تحقیقات میدانی و پیگیری سرنخ‌های موجود و همچنین ردزنی های اطلاعاتی، دو نفر از عاملان این سرقت شیطانی را که کارگر شرکتی در حوالی مشهد بودند شناسایی و دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: دو متهم «م»24 و «الف»35 ساله در برابر شواهد موجود راهی جز بیان حقیقت ندیدند و با همدستی یک چوپان کر و لال که آنها را در جریان حضور شهروندان برای استراحت بین راهی در محل‌های خلوت و دور از مسیر تردد خودروها قرار می داده اعتراف کردند که تا کنون مرتکب پنج فقره سرقت های متجاوزانه و شیطانی شده اند.

سردار امیری مقدم گفت: در پی این اعترافات، سومین عامل این سرقت‌های شیطانی نیز دستگیر شد و تحقیقات گسترده از این متعرضان به عنف برای کشف دیگر اقدامات مجرمانه آنان ادامه دارد.