به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمود وفایی مدیر کل میراث فرهنگی این اداره کل در دیدار فعالان صنعت گردشگری با معاون سازمان گردشگری سازمان افزود: به یمن حضور معاون گردشگری سازمان، چند اتفاق خوب در شهرستان سیرجان و بردسیر به وقوع پیوست که در رونق صنعت گردشگری استان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

وفایی با اشاره به اینکه بیش از هفت هزار اثر تاریخی در استان کرمان شناسایی شده است، افزود: از این تعداد تنها 700 اثر ثبت ملی شده اند و 3 اثر مانند باغ شاهزاده ماهان، ارگ بم و روستای تاریخی دست کند میمند به ثبت جهانی رسیده اند که در این خصوص در ردیف‌های اول کشوری قرار داریم.

وی با بیان اینکه در سال آینده نیز کویر لوت و قنوات استان به ثبت جهانی خواهند رسید تصریح کرد: استان کرمان با 5 اثر جهانی در رتبه نخست کشور و همچنین در سطح بین المللی جایگاه ارزشمندی را کسب خواهد کرد.

وفایی در تعبیری استان کرمان را، ایران کوچک خواند و ادامه داد: علی‌رغم همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان کرمان، متاسفانه هنوز نتوانستیم به جایگاه حقیقی استان کرمان دست پیدا کنیم و مصمم هستیم تا کرمان را به جایگاه واقعی و اصلی خود در بحث جذب گردشگر برسانیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان، گفت: خوشبختانه ایشان ارتباط و حلقه اتصال خوبی بین بخش خصوصی و دولتی ایجاد کرده‌اند که در توسعه گردشگری استان بسیار موثر است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه صنعت گردشگری کشور در 8 سال دولت نهم و دهم متحمل ضربات سنگینی شده است، تصریح کرد: خوشبختانه با انتخاب دولت تدبیر و امید در انتخابات سال 92، صنعت گردشگری ایران بار دیگر به مسیر اصلی خود بازگشت و افق روشن و خوبی برای این صنعت پیش بینی می‌کنیم و معتقدم این صنعت در حال نزدیک شدن به منزلگاه خوب خود است.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد فضای خوب گردشگری در استان کرمان به لطف استاندار اظهار کرد: باید بپذیریم که با مدیریت عالی استاندار کرمان، فضای مودت آمیزی درکرمان به‌وجود آمده است به‌طوریکه در دو سال اخیر شاهد اتفاقات خوبی در حوزه میراث فرهنگی در کرمان بوده‌ایم زیرا استاندار کرمان وقت قابل توجهی را صرف حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان کرده است.