به گزارش خبرگزاری برنا؛مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی نیما امیر شکاری  عنوان کرد: پس از برگزاری  سومین دوره جشنواره بین المللی ایران بانک 2015 در مشهد مقدس با حضور جمعی از مدیران ملی از وزارت­خانه­های صنعت، معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصاد و دارایی و اتاق بازرگانی که استقبال گسترده مدیران ارشد نظام بانکی، اساتید، پژوهشگران و دانشجویان این عرصه را به همراه داشت، دوره بعدی این رویداد جشنواره بین ­­المللی ایران بانک 2016، با محوریت بانکداری الکترونیک، معوقات بانکی و بازاریابی خدمات بانکی مبتنی بر IT ، با دعوت از مدیران ملی، مدیران عامل بانک­های سراسر کشور، مدیران ارشد شعب بانک­های بین­المللی فعال در کشور،  اساتید و متخصصین صاحب­نام نظام بانکی کشور  برگزار می­گردد.

وی در ادامه افزود: وجه تمایز اصلی این گردهمایی با سایر همایش­های مشابه، در مخاطب قرار دادن شعب به عنوان نقطه تماس نهایی بانک و مشتری می باشد. شناخت هرچه بیشتر مجریان این عرصه از مفاهیم و فناوری­های نوین می تواند به میزان ارتقای دانش مدیران ارشد و سیاستگزاران ارزشمند باشد. همچنین به این نکته اشاره نمودند که: یکی از بخش­های ویژه این جشنواره برگزاری پنل­ها، نشست­های تخصصی و کارگاه های آموزشی با حضور مدیران و کارشناسان ارشد نظام بانکی، در حوزه­های مختلف نظیر ؛ بانکداری اجتماعی، توانمندسازی بانک‌ها به کمک فناوری اطلاعات، چشم انداز نظام‌های پرداخت، بررسی آینده بانکداری الکترونیک، ابزارهای پرداخت، تجهیزات بانکداری الکترونیک، بازاریابی خدمات بانکی، امنیت در بانکداری الکترونیک و ... می­باشدکه بصورت خاص برای مخاطب سطح شعب که مجریان نهایی سیاست­های مرکزی هستند طراحی شده است.

امیر شکاری خاطرنشان کرد:فرهنگ­سازی بانکداری الکترونیک با توجه به تنوع فرهنگی و ضریب نفوذ متفاوت فناوری در کلیه استان­های کشور، معرفى دیدگاه­هاى مختلف در ارتباط با بانکدارى الکترونیک و سیستم­هاى پرداخت، آشنایى با نقاط ضعف وقوت کشوردر زمینه بانکدارى الکترونیک و ... از اهداف عمده این جشنواره به شمار می­رود. ایشان دعوت از شرکت­های فعال در عرصه بانکداری الکترونیک در حوزه­های نرم افزار، سخت افزار، امنیت در بانکداری الکترونیک، ابزارهای پرداخت و ... را نیز از برنامه­های این جشنواره عنوان کردند.

وی همچنین  تجلیل و قدردانی از چهره­های ماندگار نظام بانکی و برترین های عرصه بانکداری همچون زنان موفق و مدیران برتر امور شعب را از دیگر برنامه­های متنوع این رویداد دانست.

وی در پایان با ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره در دوره های گذشته  افزود:  امید است با عنایت به پیشرفت روز افزون صنعت بانکداری الکترونیک در دنیا و همچنین با توجه به لغو تحریم های اقتصادی، برگزاری این جشنواره  گامی موثر در مسیر پیشرفت و توسعه این صنعت در کشور باشد.

این گردهمایی بزرگ اقتصادی و بانکی که برای نخستین بار همزمان با آغاز فصل جدید اقتصادی کشور در دوران پس از تحریم با حضور دولتمردان و مخاطبان خاص این عرصه برگزار می­گردد، در راستای نیل به اهداف سیاست های اقتصادی سند چشم انداز برنامه پنجم توسعه کشور برنامه ریزی گردیده است.