به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، ایده دیوار مهربانی که از مشهد و تنها با چند آویز به دیوار و چند دست لباس ایجاد شد، از طریق شبکه های اجتماعی در سایر استان های کشور گسترش یافت و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

بعد از مشهد، دیوار مهربانی سر از بوشهر درآورد و دیوارهای خیابان مبعث و باهنر تجلی مهربانی مردم بوشهر شدند.

پای این ایده انسان دوستانه به بیرجند هم رسید و مردم بیرجند نیز تصمیم گرفتند لباس های گرمشان را برای افراد نیازمند روی دیوار نصب کنند تادیوارهای شهر میعادگاه مردمی باشد که می خواهند مهربانی را تمرین کنند. اما نماینده مردم بیرجند در طرح دیوار مهربانی می گوید بیرجندی ها قرار است دیوار مهربانی برای اهدا کتاب را درآینده راه اندازی کنند.

طرح خودجوش ومردمی دیوار مهربانی با شعار « نیاز داری بردار، نیاز نداری بذار» در حال گسترش میان تمام استان های ایران است، از اصفهان وشیراز تا کرمانشاه و بندر انزلی و در تهران نیز تاکنون 4 دیوار مهربانی راه اندازی شده است.

اما بازتاب این ماجرا تنها به داخل کشور محدود نشده است ورسانه های خارجی نیز در خبرهای خود بخشی را به گزارش از دیوارهای مهربانی در ایران اختصاص دادند،از جمله بی بی سی، سی ان ان، فرانس 24، الجزیره و ...

سی ان ان از دیوار مهربانی به عنوان دیورای یاد کرده است که باعث می شود به انسانیت ایمان بیاوریم و درتوضیح آن نوشته است: « دنبال چیزی هستید که ایمان به انسانیت را به شما پس بدهد؟! شاید این خبر این کار را انجام دهد. چون ایران در حال ورود به یک زمستان سرد است، مردم این کشور یک طرح نوآورانه‌ای برای گردم نگه داشتن بی‌خانمان‌ها ایجاد کرده‌اند.

این دیوار مهربانی که مردم به صورت رایگان روی آن لباس می‌گذارند، کل کشور را در بر می‌گیرد.

پیام ساده است: «اگر نیاز نداری بذار، اگر نیاز داری بردار». بعد از مدتی یکی از این دیوارها توسط عابران پر از کت، پیراهن، کلاه و ... شد. کسانی که نیاز داشتند هم برای خود مقداری لباس بر می‌داشتند.»