به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به منظور بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی استان قزوین به این استان سفر کرده بود، تفاهم نامه ساخت بیمارستان الوند را با استاندار قزوین امضا کرد.

طبق این تفاهم نامه، از ابتدای سال95 تامین اعتبار و ادامه عملیات اجرایی و احداث و تغییرات لازم تا تکمیل ساختمان و بهره برداری از آن به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی قزوین) می باشد و باید ظرف مدت 36ماه(سه سال) عملیات تکمیلی ساختمان خاتمه پذیرفته و آماده بهره برداری شود.

وزیر بهداشت در این مراسم ضمن قدردانی از اعضای شورای شهر و شهرداری الوند به دلیل نگاه و توجه ویژه به حوزه سلامت مردم، گفت: آن ها باور دارند که گسترش مراکز بهداشتی و درمانی تنها با حضور دولت به سرانجام نمی رسد.

وزیر بهداشت بر لزوم در نظر گرفتن ردیف بودجه ای برای این بیمارستان تأکید کرد و گفت: باید اعتبارات مورد نظر تامین شود تا در حوزه نیروی انسانی، تجهیزات و دریافت سرانه مشکلی به وجود نیاید.

دکتر قاضی زاده هاشمی به صنعتی بودن شهر الوند اشاره کرد و گفت: می توانید از ظرفیت شرکت های صنعتی در این منطقه استفاده کنید تا پروژه ها را بهتر و راحت تر به پیش ببرید همچنین سازمان تامین اجتماعی نیز می تواند کمک زیادی به توسعه مراکز بهداشتی و درمانی در شهر الوند کند تا رنج مردم کاهش یابد.

این بیمارستان 180تختخوابی در 9هزار مترمربع احداث می شود که ساخت آن را شهرداری الوند و تجهیز بیمارستان را وزارت بهداشت پذیرفت.

وزیر بهداشت و درمان