به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سردار "حسین اشتری" در حاشیه افتتاح مرکز فوریت های پلیس سایبری در جمع خبرنگاران گفت: هدف از برگزاری این نشست، پی جویی موثر و کارآمد جرایم سایبری و هماهنگی بیشتر بین پلیس فتا و دستگاه قضائی در ارتباط با فضای مجازی است که امیدواریم این امر در روند کار موثر باشد .

وی ادامه داد: لازم است که هماهنگی ها به روز باشد ضمن اینکه یک کارگروه مشترک بین نیروی انتظامی و قوه قضائیه در خصوص جرایم فضای مجازی تشکیل شده که آنلاین به مشکلات رسیدگی می کند.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص افتتاح مرکز فوریت های فضای سایبری گفت: این مرکز با تلاش سه ماهه همکاران ما امروز افتتاح شد. که با راه اندازی آن تمام شهروندان و کاربران فضای مجازی با مسئولان مربوطه در ارتباط باشند و اگر پیشنهادی هم دارند به صورت برخط به پلیس فتا اعلام کنند؛ کاربران از طریق سایت پلیس می توانند پیشنهادات و شکایات خود را اعلام کنند و در کمتر از 10 دقیقه به آنها پاسخ داده خواهد شد.

سردار اشتری در خصوص ساز و کارهای مربوط به تخلفات انتخاباتی گفت: امیدواریم مانند سال های گذشته انتخابات امسال با حضور پرشور مردم و با امنیت بالا برگزار شود. نیروی انتظامی نیز با تمام امکانات برای برقراری نظم در انتخابات آماده انجام وظیفه است.

وی تصریح کرد: در فضای مجازی هم پلیس فتا آمادگی را کامل برای برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت در این راستا دارد.

سردار اشتری در خصوص انتشار تصویر یکی از فوتبالیست ها در فضای مجازی و اعلام شکایت وی به پلیس فتا گفت: این موضوع در حال رسیدگی است و اقدامات لازم طبق قانون انجام خواهد شد. اگر در هر محفلی تخلفی صورت بگیرد که جرم مشهود باشد و یا شاکی داشته باشد طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی در خصوص فیلتر شدن تلگرام هم گفت: در این موضوع اختلاف نظر ی وجود ندارد این موضوع در کارگروه تعیین مصادیق مطرح شده است و به هر نتیجه ای که برسیم ، اعلام خواهیم کرد.