به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان اظهارکرد : این تغییرات شامل کتاب هایی از جمله ریاضیات، مطالعات اجتماعی، ادبیات و دستور زبان فارسی، زبان انگلیسی و دروس آزمایشگاهی خواهد بود.

وی در باره علت تغییر محتوای کتاب های پایه دهم ، تصریح کرد : تغییر محتوای کتاب های این پایه تحصیلی به دلیل اجرای نظام 6،3،3 انجام می گیرد.
 
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خاطرنشان کرد : تغییر مواد درسی و جایگزین کردن مطلب جدید بخشی از تحولات در عرصه تعلیم و تربیت است.
 
محمدیان درباره نظر برخی خانواده ها از پیچیده بودن مطالب درسی ، افزود: انتقال مفاهیم و مطالب کتاب های درسی به دانش آموز بخش مهمی از وظایف معلم در مدرسه است و این موضوع که خانواده ها از پیچیده بودن مطالب و ناتوانی در انتقال آنها گلایه دارند ، به حضور مستمر و مفید دانش آموز در کلاس درس باز می گردد.
 
وی افزود: روش آموزش در پایه دهم دوره دوم متوسطه تغییر پیدا کرده و از این نظر والدین باید در جلسات انجمن اولیا و مربیان شرکت کنند تا در جریان این تغییر و تحولات قرار گرفته و با هماهنگی اولیای دانش آموزان و مدرسه اختلافات پیش آمده برطرف شود.