به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا و به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، علیرضا حاجیان‌زاده روز 21 دی در اولین نشست اجلاس بین‌المللی حقوق کودک در مقر سازمان ملل گزارشی از فعالیت‌های آموزشی و پرورشی ایران ارائه کرد.

وی گفت: توسعه‌ی مراکز فراگیر آموزشی و فرهنگی‌هنری و پوشش تحصیلی و تربیتی کودکان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا، کم‌توان جسمی و حرکتی و...) از جمله برنامه‌های نظام آموزش و پرورش ایران برای تحقق عدالت آموزشی، فرهنگی و اجتماعی است.

عضو مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در ایران، برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت کودکان با رویکرد تقویت تفکر، رشد استعداد و خلاقیت‌های علمی و فرهنگی‌هنری را از دیگر فعالیت‌های کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش کشور به منظور توجه بیشتر به حقوق کودکان عنوان کرد.

حاجیان‌زاده هم‌چنین یادآور شد: در ایران علاوه بر مدارس روستایی که در حوزه آموزش رسمی کشور فعالیت می‌کند مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در قالب کتاب‌خانه‌های سیار روستایی و شهری با مراجعه به دورترین نقاط روستا‌ها و مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ شهرها به ارایه خدمات فرهنگی‌ برای کودکان و نوجوانان می‌پردازند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایندگی از وزارت آموزش و پرورش در اجلاس بین‌المللی حقوق کودک در مقرسازمان ملل در ژنو سویس حضور دارند.