شهردار تبریز با اشاره به اجرای 712 پروژه شهری با اعتباری بالغ بر 1400 میلیارد تومان طی سال جاری در شهر تبریز گفت: بخش عظیمی از این پروژه ‌ها با همراهی ارزشمند مدیریت استان و حمایت شورای اسلامی پیگیری شده و ارتقای شاخص‌های توسعه‌محور را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، دکتر صادق نجفی در مراسم افتتاح پروژه عظیم پایانه مرکزی تبریز، این پروژه را از طرح‌های آتیه‌ساز شهر تبریز عنوان کرد و افزود: بخش اعظم و مهم پروژه پایانه در دو سال گذشته اجرا شده است با این حال به نوبه خودم از تلاش‌هایی که در 26 سال گذشته برای به ثمر رسیدن  این پروژه صورت گرفته است، قدردانی می کنم.

وی اعتبار پروژه عظیم پایانه را 800 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: حدود 600 میلیارد ریال از این اعتبار در دو سال گذشته تزریق شده است.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که پایانه مرکزی تبریز ثمره ارزشمند همدلی و همزبانی در تبریز است، اضافه کرد: برنامه‌های توسعه‌محور استان، با مدیریت مدبرانه استاندار و هماهنگی و انسجام ویژه پیگیری می‌شود.

دکتر نجفی ادامه داد: علی‌رغم وضعیت اقتصادی کشور در دو سال گذشته شهرداری تبریز با برخورداری از همین پشتوانه ارزشمند، موفق شده هر یک از پروژه‌های کلان عمرانی را تنها در مدت چند ماه اجرا کند.

شهردار تبریز با اشاره به تعامل مدیریت شهری تبریز با اهداف کلان وزارت راه و شهرسازی، یادآور شد: شهرداری تبریز به عنوان متولی اجرای توفق‌نامه طرح پایا در کشور، حرکت‌های ویژه‌ای را در نوسازی بافت‌فرسوده و ناکارآمد شهری آغاز کرده است.

وی در ادامه با اشاره به تزریق 480 میلیارد تومان به پروژه قطار شهری تبریز در دو سال گذشته، گفت: اتصال یکی از  ایستگاه‌های مترو به ایستگاه راه‌آهن تبریز به صورت یک ایستگاه ترکیبی در تقویت زیرساخت‌های شهری و گردشگری موثر واقع خواهد شد.

دکتر نجفی در پایان با اشاره به تجارب عمرانی شهرداری تبریز و چشم‌انداز برنامه‌های گردشگری تبریز 2018، از وزیر راه و شهرسازی خواست تا زمینه‌های اجرای سالن جدید فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز توسط شهرداری تبریز فراهم شود.