به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، امروز بار دیگر در نقاط مختلف استان عطر کربلا پیچیده شد و مردم شهید پرور نقاط مختلف استان با فرزندان خود که سالها پیش برای دفاع از انقلاب اسلامی و حفظ جان و ناموس خود به دفاع مقابل دشمن برخواستند، وداعی آسمانی داشتند.

12شهید گلگون کفن دوران دفاع مقدس که 11 شهید به صورت گمنام و یک شهید تعیین هویت شده شهید" هاشم آزادبخت" 20 اسفندماه جاری وارد استان همدان شدند تا در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در نقاط تعیین شده توسط مردم شهید پرور و دارالمومنین تشییع شوند.

امروز مردم نقاط مختلف استان از تمامی سنین و اقشار برای وداع و تشییع شهدای خود به میدان آمده بودند، حضور مردم همانند گذشته بی مانند بود برخی بر سر کاروان شهدا نذر قربانی داشتند، برخی مادران با اسپند و برخی با گل‌ آمده بودند، عطر گلاب مادربزرگ‌ها و چفیه‌های جوانان که برای تبرک آورده بودند نیز صحنه دیگری از وداع بود.

پیکرهای گلگون کفن شهدای دوران دفاع مقدس بر دستان پر مهر مردم تشییع و در نقاط مختلف از جمله؛ 4 شهید در حوزه علمیه خواهران حضرت زینب (ع) ملایر، گروه مهندسی رزمی 43امام علی (ع)، حوزه علمیه برادران امام خمینی (ره) نهاوند و  شهید در شهرهای صالح آباد، 2 شهید در جورقان، مهاجران و زنگنه به خاک سپرده شدند.

شهید «هاشم آزادبخت»، شهید با نامی که بعد از 29 سال به دیار خود بازگشته بود، متولد سال 41 در تویسرکان بود که در سال‌های دفاع مقدس به مناطق عملیاتی اعزام و سرانجام در سال 1365 در منطقه عملیاتی حاج عمران به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 شهید آزادبخت، چهارمین شهید مفقودالجسد استان است که پس از شهیدان «امیرمسعود محمدزاده»، «محمد نجفی» و «جابر شیرزادی» در سال 94 به وطن بازگشته است که امروز در تویسرکان به خاک سپرده شد.