به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل ورزش و جوانان استان در مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان شهرستان ملایر اظهار کرد: برگزاری این چنین مراسم‌ها موجب بالا رفتن اعتماد بنفس، و تشویق ورزشکاران استان می‌شود.

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از حضور خانواده شهدا در این مراسم اظهار کرد: شهدا با از خود گذشتگی، کار بسیار بزرگی را برای مردم کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام دادند و امروزه شهیدان والامقام و خانواده های معظم آنها حق بزرگی بر گردن ما دارند.

وی اضافه کرد: تقدیر از خانواده های شهدا کمترین کاری است که می توانیم در حق شهیدان بزرگوار انجام دهیم چرا که قهرمانان واقعی شهیدانی هستند که جان خود را در راه دفاع از اسلام فدا می کنند.

رسول منعم گفت: شهدا با حماسه آفرینی و فداکاری های مثال زدنی خود عزت، افتخار و آزادی را برای میهن به ارمغان آوردند که یاد و خاطره آنان باید همیشه زنده نگه داشته شود.

وی افزود: قهرمانان ورزشی باید شهدا را الگوی خود قرار دهند تا الگوهای عینی خوبی برای سایر قشرهای مردم از جمله جوانان بوده و برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشگام باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اظهار داشت: دستگاه ورزش عنایت خاصی به ترویج این فرهنگ دارد و خدمتگذاری به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را رسالت خطیر خود می داند.

وی در ادامه با اشاره به نقش موثر مربیان و پیشکسوتان در تربیت ورزشکاران، اظهار کرد: شایسته است، اخلاق‌مداری و منش پهلوانی، در اولویت قهرمانان ورزش قرار گیرد.

منعم افزود: اخلاق و رفتار اخلاقی از مهم‌ترین انتظارات ما در عرصه ورزش است و آنچه در نگاه نخست در ارزیابی یک ورزشکار مورد توجه قرار می‌گیرد، اخلاق و رفتار جوانمردانه این قشر است، ورزش را به عنوان کار فرهنگی تلقی می‌کنیم و ورزشکاران هم سفیران اخلاق هستند.

وی در ادامه ملایر را یکی از شهرستان‌های برتر کشور در عرصه ورزش دانست و افزود: ملایر با وجود ورزشکاران بزرگ در میادین ملی و بین‎المللی یکی از شهرستان‌های برتر کشور در عرصه ورزش است که تاکنون ورزرشکارانی این شهرستان در این میادین افتخارات بزرگی را کسب کرده‌اند.

وی تاکید کرد: دیگر شهرستان های استان هم باید با الگو قرار دادن فعالیت های این شهرستان در مسیر توسعه و گسترش رشته های مختلف ورزشی گام بردارند تا شاهد تحول در ورزش استان باشیم.

منعم در این راستا عنوان کرد: برنامه های مختلفی را برای تمامی شهرستان های استان در نظر داریم و از اداراتی که با برنامه کارهای خود را به پیش میبرند کاملا حمایت خواهیم کرد و از هیچ گونه کمکی دریغ نمی کنیم.

وی اظهار کرد: اتفاقات خوبی در طول سال 94 در حوزه ورزش و جوانان همدان در راستای پیشرفت و اعتلای جایگاه استان رقم خورده است.

وی ادامه داد: امسال 450 نفر از ورزشکانی استان به اردو تیم ملی دعوت شدند که از این تعداد، 120 نفر به عضویت تیم ملی در رشته‌های مختلف ورزشی درآمدند و 30 عنوان جهانی و 720 عنوان کشوری رهاورد ورزشکاران استان بوده است.

منعم افزود: در حال حاضر 66 تیم در لیگ برتر استان داریم که با صدرنشینی بانوان همدانی در لیگ برتر هاکی این حلاوت را دو چندان کرد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان در خصوص المپیک 2016 گفت: سال آینده با برگزاری المپیک 2016 برآن هستیم که از 18 ورزشکار مستعد شناسایی شده، اکثریت آنان به مسابقات المپیک راه پیدا کنند همانطور که حمید اسلامی و مه‌لقا جام‌بزرگ جواز حضور در این مسابقات را به همراه مربی خود خانم خدابنده لو کسب کردند.

منعم افزود: این موفقیت ها در سایه تلاش شبانه‌روزی کارشناسان اداره‌کل و شهرستان‌های تابعه و فعالان عرصه ورزش و هیئت‌های ورزشی حاصل شده است .

مدیر کل ورزش و جوانان استان در ادامه گفت: دستگاه ورزش و جوانان با رویکرد توجه به قهرمانان و ورزشکاران ملی، مسیر خود را ادامه خواهد داد.

وی عنوان کرد: ورزشکاران و مدال آوران می توانند با موفقیت های خود نام استان همدان و کشور عزیزمان ایران اسلامی را سربلند و سرافراز کنند.

منعم اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان همدان از هیچ تلاشی در جهت حمایت از ورزشکاران و قهرمانان ملی دریغ نخواهد کرد و با توجه اعتبارات محدود نیز در راه کمک به مدال آوران کوتاهی نمی کند.

منعم در ادامه با تأکید بر اینکه حرکت به سمت علمی کردن ورزش استان یکی از اولویت‌های این اداره‌کل است، تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که ورزش همدان باید به سمت علمی شدن پیش برود که در این راستا اهتمام به آموزش علمی مربیان و ارتقاء سطح فنی این قشر جزو برنامه‌ها است، چرا که امروز مربیان برخی از رشته‌ها از داشتن دانش روز بی‌بهره هستند و این خود عاملی برای عدم پیشرفت آن رشته ورزشی و ارتقاء جایگاه آن در سطح کشور شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با یادآوری اینکه توسعه ورزش همگانی یکی دیگر از رویکردهای جدی این اداره‌کل خواهد بود، خاطرنشان کرد: بالطبع تا زمانی که نتوانیم در این راستا گام‌های موثری برداریم، در بعد قهرمانی نیز به نتایج خوبی نخواهیم رسید، چرا که ورزش همگانی پایه و اساس ورزش قهرمانی است.3