به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مجتبی احمدی ا در نشستی خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: در نوروز سال جاری با توجه به اتمام  ایام دهه فاطمیه پیش‌بینی می‌شود سفرهای زمینی به مشهد افزایش یابد و به همین دلیل از سه ماه گذشته ستاد تمهیدات سفر استان شروع به فعالیت کرده است.

وی با بیان اینکه هلال احمر استان در سه حوزه امداد و نجات، جوانان و داوطلبان در سطح استان فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: در مجموع 25 پایگاه ثابت امداد و نجات بین شهری، 19 پایگاه موقت و سیار و یک پایگاه هوایی که دارای یک دستگاه بالگرد است از 25 اسفندماه سال جاری شروع به فعالیت می‌کنند.

احمدی افزود: در هر پایگاه ثابت پنج امدادگر، پایگاه موقت چهار امدادگر و در پایگاه‌های سیار سه امدادگر حضور دارند که در مجموع در هر روز 200 امدادگر در این خصوص فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت پایگاه‌های هلال احمر در روز سخنرانی رهبر معظم انقلاب، گفت: در این روز 150 نجاتگر، سه آمبولانس و یک دستگاه مینی‌بوس امدادی آماده خدمت‌رسانی به مردم خواهند بود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی در خصوص اعتبارات جمعیت هلال‌احمر در سال جاری، ادامه داد: تاکنون 86 درصد اعتبارات به میزان 23 میلیارد و 579 میلیون تومان تامین شده است.

 

وی ابرازتاسف کرد: در سال جاری به دلیل قطع شدن سفرهای حج عمره یکی از مبادی خدمت از جمله واکسیناسیون حجاج که از نظر درآمدی برای این جمعیت به صرفه بود، قطع شده است.

احمدی با بیان اینکه تاکنون 45 درصد بودجه تملک دارایی‌ها به میزان یک میلیارد و 256 میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است، تصریح کرد: همچنین  از طرف معاونت زیارت استانداری مبلغ 670 میلیون تومان به جمعیت هلال‌احمر استان تخصیص پیدا کرده که تاکنون 50 درصد آن تامین شده است.

احمدی یادآور شد: در حوزه جوانان هلال‌احمر استان 2300 عضو در 15 ایستگاه فعالیت می‌کنند همچنین در حوزه داوطلبان هلال‌احمر 37 پزشک و 33 پیراپزشک به صورت داوطلبانه در ایام نوروزی فعال خواهند بود.

وی با بیان اینکه داروخانه‌های هلال‌‌احمر به صورت شبانه‌روزی در سطح استان فعال خواهند بود، اضافه کرد: در مجموع در مشهد، نیشابور و تربت‌حیدریه سه درمانگاه از سوی جمعیت هلال‌احمر وجود دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی عنوان کرد: شماره تلفن 112 با عنوان ندای امداد به صورت شبانه‌روزی مجموع نقاط را پوشش می‌دهد و با اولین تماس از سوی شهروندان، امدادگران از نزدیکترین پایگاه به محل حادثه اعزام می‌شوند.