به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، همایش اخلاق در ورزش با حضور محسن توکلی عضو هیئت علمی دانشگاه بجنورد و حجت الاسلام و المسلمین قوی بنیه مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بجنورد صبح دیروز در محل تالار لاله در بجنورد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا قوی بنیه در این نشست ظهور روحیه پهلوانی و ورزشی در انسان را در گرو تربیت روح و جسم به صورت توامان دانست و گفت: تاریخ اسلام مملو از الگوهای مناسب همچون حضرت علی (ع) است که به عنوان سرلوحه ورزشکاران در اخلاق معرفی می شود.
مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بجنورد اوج اخلاق و مرام پهلوانی در تاریخ اسلام را در جنگ احزاب و مبارزه حضرت علی (ع) در این جنگ  دانست و بر بازخوانی این حادثه مهم تاریخی تاکید کرد.
 
وی ورزش را از جمله معروفهای مهم در جامعه اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: ترویج و تشویق به امر ورزش از جمله وظایف هر مربی و بسیجی ورزشکار است و ورزش در کنار ارزش های اخلاقی زمینه ساز جامعه ای با اخلاق و مرام پهلوانی خواهد بود.
 
قوی بنیه در ادامه این نشست به جایگاه بانوان ورزشکار در میادین ورزش اشاره کرد و گفت: حفظ حجاب بانوان ورزشکار در میادین  بین المللی حامل پیامی رسا و مهم برای جهانیان است که نشان دهنده جایگاه والای زن در اسلام می باشد.
 
محسن توکلی عضو هیئت علمی دانشگاه بجنورد نیز در این نشست به مولفه های هیجان در ورزش و نقش مربیان در کنترل هیجانات رفتاری پرداخت و گفت: هیجان از جمله مهمترین عوامل موجود در ورزش است و نحو مدیریت هیجانات ورزشکاران متناسب با موقعیت موجود از جمله هنرهای یک مربی موفق است.
 
وی هیجان مثبت و منفی را در صورت عدم کنترل به موقع مخرب دانست و گفت: جهت دهی به هیجان قابل آموزش و اکتسابی است و محیطهای ورزشی و جمعی مناسب ترین فضا جهت کنترل هیجانات و تخلیه انرژِ ی می باشد.
 
وی تصویر سازی ذهنی ، هدف گزینی ، اعتماد به نفس ، جلوگیری از غرور کاذب ، حضور روانشناسان در میادین ورزشی و انتخاب درست را از دیگر راهکارهای کنترل هیجانات ورزشی دانست.
 
این نشست با پرسش و پاسخ از سوی مدعوین و اقامه نماز ظهر و عصر در محل تالار لاله بجنورد به پایان رسید.