به گزارش برنا آذربایجان غربی ، سردار ناصر اصلانی فرمانده نیروی انتظامی استان در آخرین نشست سال با اصحاب رسانه گفت : طی 11 ماهه سال 94 بیش از 711هزار و 823 تماس حضوری و تلفنی با سامانه فوریت های پلیسی 110 انجام گرفته است که 228هزار و 402  عملیاتی شده است.

وی افزود : طی بررسی های صورت گرفته مهم ترین آسیب ها و چالش های استان بترتیب 1.تصادفات 2.جرایم عمومی 3.نزاع و درگیری خیابانی 4. سرقت 5.مواد مخدر 6.امور مالی و ملکی 7.اختلافات خانوادگی 8.مزاحمت های اخلاقی 9. فقدان و پیدایش 10تهدید هستند.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی تصریح کرد : در حوزه مواد مخدر طی 11 ماه سال 94 بالغ بر 6تن و 391 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد که نسبت به سال قبل 86 درصد افزایش داشته است، ضمن اینکه 93 باند تهیه و توزیع نیز متلاشی شد.

اصلانی گفت : در حوزه راهنمایی و رانندگی و طی 11 ماهه 12هزار و 325 تصادف جرحی ، 3هزار و 317 تصادف خسارتی و 488 تصادف فوتی در استان رخ داده است .

وی افزود : با توجه به شناسایی 90 نقطه حادثه خیز در استان و با همکاری ادارات مربوطه از جمله راه و شهرسازی و شهرداری برای اصلاح هندسی آنها اقدام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی تصریح کرد : در عملیات های مربوط به پلیس فتا 382 مورد توسط مردم اطلاع داده شد که بیش از 92 درصد آنها کشف و رسیدگی شد که بالاتر از میانگین کشوری است.

اصلانی در مورد حوزه قاچاق گفت : بیش از 21هزار عملیات در بخش قاچاق انجام شده ، که منجر به دستگیری یک هزار و 100 قاچاقچی و توقیف بیش از 381میلیارد ریال شده است.

وی در مورد حوزه سرقت افزود : امسال نسبت به 11 ماهه سال 93 حدود 17درصد کاهش سرقت داشته ایم .

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال تصریح کرد : امسال تاکنون 4 نفر بدلیل ساخت و نگهداری مواد محترقه جان خود را از دست داده اند.

اصلانی در مورد برنامه های نوروزی پلیس گفت : از روز 25 اسفند 94 لغایت 15 فروردین 95 پلیس در آمادگی کامل قرار دارد و قرار است با همکاری ارگان های اورژانس ، شهرداری ها ، فرمانداری ها ، هلال احمر ، بیمه ها و ... قرارگاه نوروزی در مرکز استان تشکیل شود.

وی افزود : در ایام نوروز با رانندگان حادثه ساز بشدت برخورد خواهد شد و خودروی آنها تا انتهای تعطیلات توقیف میشود.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی در پایان در مورد پرونده آدم ربایی معاون بانک ملی شهرستان اشنویه گفت :  در مورد این پرونده 6 نفر دستگیر شده بودند که با تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شخصی دیگر بعنوان آدم ربا بوده است که پس از بررسی های بعمل آمده شخص مورد نظر پس از مدت ها حضور در خارج از کشور، طی 72 ساعت قبل در استان آذربایجان شرقی دستگیر شد.