به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، مریم بیدخام ضمن بازدید از این کارگاه پیرامون مشکلات این قشر آسیب پذیر با مسئولین مربوطه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین ضمن تقدیر از راه اندازی این کارگاه برای رفع قسمتی از مشکلات این بانوان اظهار کرد: یکی از اهداف امور بانوان و خانواده ساماندهی سازمان های مردم نهاد در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود و هدایت بانوان بدسرپرست و بی سرپرست به سمت اشتغالزایی و استقلال مالی است.

بیدخام افزود: وقتی مخاطب ما بانوان آسیب دیده اقتصادی باشند در مرحله اول آموزش مهارت و سپس تمهیدات لازم برای عرضه تولیدات آن هاست.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین عنوان کرد: در نشستی که با مسئولین نهادهایی که در این زمینه فعالیت می کنند مقرر شد برای جلوگیری از موازی کاری و تسریع حل مشکلات بانوان آسیب دیده اقتصادی برنامه ریزی مدون با محوریت امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شود.

در ادامه بیدخام اظهار امیدواری کرد که سازمان های مردم نهاد با تعامل بهینه با یکدیگر در راستای کاهش آسیب های مربوط به زنان وخانواده موثر واقع شوند.

مسئول این کارگاه نیز بیان کرد: این زنان آسیب دیده که غالبا خود نقشی در مبتلا شدن به این بیماری نداشتند و در ضمن دست و پنجه نرم کردن با بیماری خود مشکلات عدیده دیگری از جمله نداشتن سرپرست خانوار، طرد شدن از جانب خانواده، داشتن فرزند مبتلا به این بیماری، نداشتن مسکن و از همه مهمتر عدم درآمد مواجه هستند.

وی افزود: این کارگاه برای آن ها این شرایط را فراهم می آورد که در ضمن کسب درآمد بتوانند زندگی سالمی را در کنار فرزند خود داشته باشند.