به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، بهمن امیری‌مقدم در نشستی خبری با اصحاب رسانه با اشاره به نزدیکی مراسم چهارشنبه‌سوری، افزود: افراد و خودروهایی که در این زمان دستگیر شوند تا 15 فروردین یا آخر این ماه نگهداری شده همچنین مغازه‌هایی که کالاهای مربوطه به این موضوع را به فروش برسانند، پلمپ می‌شوند.

امیری‌مقدم با بیان اینکه نگاه پلیس به مسائل بیشتر اجتماعی است تا انتظامی، تصریح کرد: در صورتی که سربازان یا ماموران نیروی انتظامی به تجهیزات خاصی مجهز شوند ممکن است موجب تحریک مردم شده و آنان را حساس کنند، اما به دلیل جلوگیری از بروز حوادث پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در سال جاری، گفت: در این سال شاهد دستگیری متعدد مجرمان و همچنین انهدام باندهای جعل، کلاهبرداری، سرقت، مواد مخدر و ... بوده‌ایم خوشبختانه امسال برخورد با اراذل و اوباش نیز به خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش سرقت از بانک‌ها و طلا فروشی‌ها در استان و به ویژه مشهد، تصریح کرد: به همین دلیل بسته‌های امنیتی برای این مکان‌ها تهیه و در اختیار آن‌ها قرار داده شده، به واسطه این بسته‌های امنیتی چندین فقره سرقت ناکام مانده است.

فرمانده انتظامی استان در خصوص کشفیات مواد مخدر نیز، گفت: در مجموع 20 تن و 783 کیلو انواع موادمخدر کشف داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته، با کشف این مقدار از موادمخدر 60 باند نیز منهدم شده است.

 

وی با اشاره به رشد روزافزون استفاده از رایانه و فضای مجازی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با راه‌اندازی پلیس فتا اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده و در مجموع آمار جرائم سایبری 17 درصد افزایش داشته و به همین دلیل دستگیری در حوزه فضای مجازی تا 18 درصد بیشتر شده است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با بیان اینکه به دلیل خسته‌کننده بودن برخی از جاده‌های استان شاهد واژگونی‌های زیادی هستیم، گفت: در برخورد با تخلفات حادثه‌ساز نیز 712 طرح اجرا شده است همچنین در نظر داریم با همکاری آستان قدس رضوی در برخی از جاده‌ها ایستگاه‌هایی برای استراحت رانندگان  دایر کنیم.

وی ادامه داد: تمام دوربین‌های جاده‌های استان و سطح شهرها فعال بوده و در زمینه بحث‌های پیشگیرانه نیز اقداماتی صورت گرفته است به عنوان مثال 500 هزار بروشور آموزشی به چاپ رسیده‌ همچنین اخبار و اطلاعات جاده‌ها نیز به روزرسانی خواهد شد.

امیری‌مقدم با اشاره به طرح ویژه نیروی انتظامی، تصریح کرد: در این طرح افرادی که مایل باشند زمانی که در سفر هستند از منازل آنان محافظت شوند می‌توانند با حضور ماموران منزل خود را پلمب کرده و تا زمانی که بازگردند شرکت‌های حفاظتی از منزل آنان مراقبت می‌کنند.