احد وظیفه در گفت و گو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری برنا، در خصوص وضعیت جوی سه روز آینده کشور توضیح داد و گفت: بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب امروز( چهارشنبه 8 اردیبهشت ماه)، در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، ارتفاعات زاگرس و بلندیها در استان کرمان، همزمان با ظهور ابرهای همرفتی گاهی با پدیده رگبار و باران توام با رعد و برق و وزش باد روبرو هستیم.

وی افزود: روند افزایش دما در نیمه شمالی کشور ، به ویژه سواحل دریای خزر و استان اردبیل همچنان امروز هم ادامه داشته و در این دو استان با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

وظیفه اظهار کرد: از روز پنجشنبه موج بارشی از نوار غرب وارد کشور و قسمت هایی از غرب، شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج با شمالی شدن جریانات سواحل دریای خزر را در بر گرفته و سبب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد در این نواحی خواهد شد.

وی اظهار کرد: دریای خزر نیز در این سه روز به تدریج مواج می شود. به این ترتیب در روزهای جمعه و شنبه استان های واقع در نیمه شمالی کشور با شدت و ضعف تحت تاثیر بارندگی های بهاری ناشی از این سامانه قرار می گیرند.

به گفته وی همچنین در سواحل دریای خزر و شمال غرب، از روز پنجشنبه و استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی از روز جمعه با کاهش دما به ویژه در سواحل مواجه خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در خصوص وضعیت جوی تهران نیز یادآور شد: تهران امروز بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده خواهد داشت. آسمان تهران فردا قسمتی ابری و در روز جمعه نیز کمی ابری با احتمال بارش پیش بینی شده است. بیشینه دمای هوای امروز تهران 32 درجه سانتی گراد و کمینه دما 19 درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.