به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمد بخارایی روز چهارشنبه در آیین گشایش دفتر جمعیت طرفداران ایمنی راه های کشور با اعلام این خبر افزود: 30 درصد مصدومیت های ناشی از سوانح رانندگی سال 94 به معلولیت افراد انجامید.

وی گفت: ما معتقد هستیم که ایمنی راه ها نیازمند عزم ملی است و امروز در هفته ایمنی راه ها هفتدمین نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه ها با هدف فرهنگ سازی و کمک به ایمنی راه ها در استان البرز گشایش یافت.

وی آمار بالای تصادفات در کشور را حاصل بی تفاوتی ها در جامعه دانست وافزود: به موازات کارهای عمرانی و اجرایی، فرهنگ سازی نخستین حرکت برای پیشگیری از سوانح رانندگی است.

بخارا یی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از راکبان موتورسیکلت ها حتی مقابل چشم پلیس بدون کلاه ایمنی حرکت می کنندکه این امر نیاز به فرهنگ سازی دارد.

رئیس جمعیت طرفداران ایمنی راه های کشور اظهار کرد: باید یک تحول و دگرگونی در جامعه ایجاد کرد و می بایست ابتدااز خودمان شروع کنیم و به همین منظور دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه های کشوردر استان ها ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه این جمعیت کار خود را از 10 سال گذشته ازآغاز کرده است، عنوان کرد: باید طیف های مختلف از جمله قشر بانوان را جدی گرفت و آنها را زیر پوشش برنامه های آموزشی قرار داد.

وی بیان داشت: 25درصد کشته های سوانح رانندگی زنان هستند. امسال قرار است جشنواره ای در سراسر کشور برگزار شود و در آن از رانندگان حرفه ای و تمام کسانی که می تواننددر کار رانندگی الگو باشند تجلیل به عمل آید.

بخارایی افزود: 70 درصد عامل سوانح رانندگی ، انسانی است و 30 درصد به نا ایمنی راه ها و وسایل نقلیه برمی گردد. در آیین افتتاح جمعیت طرفداران ایمنی راه های استان البرز راهداران، مدیران شهری و مدیران کل ادارات استان حضور داشتند.