به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حامد اردشیری، دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه 19 تهران با اعلام این خبر افزود : این مانور یکی از حساسترین مانورهایی است که برای اولین بار در بزرگترین مجموعه نمایشگاهی کشور در شهر آفتاب با هدف افزایش توانایی ادارات و سازمانهای خدمات رسان و امدادی برگزار خواهد شد.

وی افزود: این مانور به منظور اجرای عملیاتی است که با بهره گیری از دانسته ها و توانمندی ها، ادوات و امکانات موجود در سازمانها و ادارات امداد رسان و خدمات رسان با مدیریت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران در مواجهه با پدیده طوفان دوشنبه 13 اردیبهشت اجرا خواهد شد.

به گفته اردشیری در راستای برگزاری این مانور  جلسه دور میزی با حضور مدیران و کارشناسان ارشد سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ونمایندگان ادارات و سازمانهایی نظیر آتش نشانی،اورژانس،هلال احمر، راهور ، نیروی انتظامی  و یگان حفاظت شهرداری برگزار شد.

در این جلسه که کارشناسان ستاد مدیریت بحران منطقه 19، نواحی پنجگانه منطقه 19شهرداری ، حوزه های خدمات شهری و محیط زیست و حمل و نقل و ترافیک و سایر حوزه اجرایی حضور داشتند راهکارهای چگونگی برگزاری مانور براساس سناریوی تدوین شده نیز بررسی شد.