به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، علیرضا محجوب در خصوص شهرهای بزرگ که از اولویت بالایی در بحث توسعه برخوردار هستند عنوان کرد: در واقع  شهرهای کوچک هستند که منابع و بودجه کافی در اختیارشان قرار داده می شود و توسعه این شهرهاست که در اولویت کاری دولت قرار دارد.

وی با اشاره به این که تراکم جمعیت در تهران و دیگر شهرهای بزرگ کشور بسیار بالاست، اظهار کرد: 15 درصد جمعیت کشور در تهران و در مجموع یک سوم جمعیت کشور در کلان شهرها زندگی می کنند و به همین دلیل، موضوع توسعه حمل و نقل عمومی برای این جمعیت عظیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

محجوب با بیان این که توسعه حمل و نقل عمومی، علاوه بر تأمین آسایش و رفاه شهروندان، باعث کاهش هدررفت انرژی،  صرفه جویی در وقت و از همه مهم تر کاهش آلودگی هوا می شود، تصریح کرد: گسترش حمل و نقل عمومی موجب توسعه پایدار شهرها می شود و علاوه بر شهرهای بزرگ، شهرهای متوسط و کوچک نیز باید از این امکان برخوردار باشند.

وی با اعلام این که آثار و تبعات ناشی از نبود توسعه حمل و نقل عمومی و روند رو به رشد آلودگی هوا و مسائل و مشکلات مربوط به آن، در نهایت دامن گیر دولت می‌شود، افزود: کم توجهی به حمل و نقل عمومی، علاوه بر هزینه های اقتصادی، هزینه های اجتماعی و اقتصادی زیادی نیز به دولت و مردم تحمیل می کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر این که دولت باید پرداخت هزینه های حمل و نقل عمومی را متقبل شود، گفت: جمعیت زیاد، هزینه بالا و کم توجهی به حمل و نقل عمومی، سه رکن مؤثر بر نبود توسعه حمل و نقل عمومی و مسائل و مشکلات ناشی از آن است.