به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، علی ربیعی در جلسه شورای اداری استان قم در فرمانداری قم، با اشاره به اینکه سیاست خارجه، سیاست اقتصادی و سیاست رفاهی منسجم از مهمترین برنامه‌های دولت هستند، اظهار کرد: ایجاد تحول اقتصادی و توانایی ایجاد جهش اقتصادی نیازمند بازسازی زیرساخت‌های اقتصادی کشور بود.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی افزود: سیاست خارجه در حالی اولین سیاست دولت قرار گرفت که ما ۵۶ درصد کسری رشد داشتیم اما نمی‌خواستیم که افکار عمومی به سمت رسانه‌ها و کشورهای معاند جهت دهی شود.

ربیعی با تاکید بر اینکه در برجام توانستیم به این جوسازی‌ها پایان دهیم، افزود: بعد از امور خارجه، سیاست بعدی امور اقتصادی است، کنترل تورم به اذعان کارشناسان تا به امروز موفق بوده و باید ادامه پیدا کند.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی با بیان اینکه توانستیم از ریزش ۳۰۰ هزار شغل جلوگیری کنیم، عنوان کرد: در حال حاضر دو مسیر را دنبال می‌کنیم که امیدواریم با اجرای آنها به رشد ۵ درصدی برسیم.

وی با تاکید بر اینکه عقلانیت و سخت کوشی باید مهمترین اولویت در سرمایه گذاری و تولید باشد، خاطرنشان کرد: امروز دیگر اجازه خطا در پروژه‌های اقتصادی را نداریم و باید به فکر ارتقا سطح زندگی مردم باشیم.

ربیعی با بیان اینکه باید اشتغال مبتنی بر توسعه ایجاد کنیم، عنوان کرد: باید برای توانمند سازی اقشار کم درآمد برنامه‌هایی اجرایی شود که بتوانند زندگی مناسبی داشته باشند.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی با بیان اینکه ثبات اقتصادی از جمله برنامه‌های مهم دولت است، تاکید کرد: متاسفانه برخی به دنبال این هستند که همه اقدامات دولت را هیچ تصور کنند، اما برجام برای ما فرصت‌های بسیاری داشت، بنابراین نیاز به مدارای اجتماعی و آرامش داریم تا در کنار سخت کوشی بتوانیم مشکلات را حل کنیم.