به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، در ساعت 22:00 روز نهم اردیبهشت ماه، وقوع یک فقره فوت مشکوک از طریق بیمارستان شهدای هفتم تیر به کلانتری 168 سیزده آبان اعلام شد .

با حضور مأمورین در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که جوانی افاغنه بنام "صابر . ن" (23 ساله) بر اثر جراحت شدید ناشی از اصابت جسم تیز ( چاقو ) فوت نموده است .

تحقیقات اولیه

تحقیقات در خصوص نحوه فوت صابر در دستور کار تیم تجسس ویژه کلانتری 168 قرار گرفت و مأمورین از طریق صاحبکار متوفی ( مقتول ) که وی را به بیمارستان انتقال داده بود اطلاع پیدا کردند که متوفی با دو برادر افاغنه بنام همایون (24 ساله) و محمد (22 ساله) درگیر و توسط آنها مورد اصابت چاقو قرار گرفته است .

دستگیری متهمین

با شناسایی محل کار دو متهم ( محل جنایت ) در فاز ششم منطقه بازار آهن مکان، مأمورین به این محل مراجعه و در حالیکه دو برادر قصد متواری شدن داشتند ، هر دو نفر آنها را در دو عملیات جداگانه دستگیر و به کلانتری منتقل کردند .

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرری ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اعتراف به جنایت

دو برادر پس از انتقال به اداره دهم صراحتا به درگیری منجر به جنایت و قتل صابر اعتراف کرده و انگیزه خود از درگیری را ، طلب 500 هزار تومانی از مقتول اعلام کردند .

متهمین در اعترافات خود عنوان داشتند : " ما دو نفر از صابر مبلغ 500 هزار تومان طلب داشتیم اما او پس از گذشت مدتی عنوان کرد که قصد بازپس دادن طلب ما را ندارد تا اینکه [ در مورخه 09/02/1395 ] تصمیم گرفتیم تا به هر شکل ممکن پول خود را از صابر بگیریم اما او عنوان کرد که پولی از وی طلب نداریم ! که درگیری شروع شد ؛ ناگهان همایون با چاقو دو ضربه به شکم صابر زد و او روی زمین افتاد ؛ سایر کارگران افاغنه که شاهد درگیری بودند بلافاصله با آقای ... (صاحبکار متهمین و مقتول) تماس گرفتند و او نیز پس از آمدن ، صابر را به بیمارستان منتقل کرد " .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "با اعتراف صریح متهمین به ارتکاب جنایت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی ، هر دو متهم با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند " .