به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، قاضی دادگاه عالی مادرید در اسپانیا دستور داد تا" انخیل لویس" عضو نیروی پلیس اسپانیا وابسته به دفاع شهری که به قتل عمل یک شهروند مغربی با شلیک 5 گلوله به ناحیه سر وی متهم است، فعلا تا ادامه بررسی و پایان بازجویی ها تحت بازداشت قرار گیرد پس از آنکه متهم از سخن گفتن دربرابر دادستانی کل درخصوص اتهاماتش خودداری کرد.

بنا به نوشته روزنامه اسپانیایی "El País"، هنگامی که یکی از همقطاران انخیل لویس درباره علت تیراندازی به جوان مغربی از او سوال کرد، نخستین سخنی که بر زبان آورد، این بود که: "قبل از آنکه آن شخص مغربی بمبی را منفجر کند، من به او شلیک کردم". وی اذعان کرد که قبل از وقوع درگیری، خود از قربانی خواسته بود تا خودرویش را از جاده منحرف کند.

قاتل در ادامه اعترافاتش گفت که جوان مغربی سپس به سمت خودرویش حرکت کرد و او از این فرصت برای خارج کردن سلاحش و شلیک 12 گلوله به سمت قربانی استفاده کرده است. سپس به او نزدیک شده و به محض اینکه متوجه شد که قربانی هنوز زنده است، به ناحیه سرش شلیک کرده و منتظر آمدن نیروهای امنیتی شد.

روزنامه اسپانیایی "الباییس" بنا به گفته منابعی در داخل یگان گارد مدنی اسپانیا، آورده است که تحقیقات قضایی اولیه ثابت کرد که قاتل مواد مخدر مصرف می کرده است همچنین بعید نیست که بر اثر برخی مشکلات خانوادگی نیز دچار اختلالات روانی شده باشد بویژه که اخیرا از همسرش جدا شده بود. وی در ابتدا توضیح داده بود که "از ترس آنکه مبادا مهاجر مغربی آسیبی به وی برساند، برای دفاع از خود به سمت او تیراندازی کرد".

وکیل انخیل لویس نیز در گفتگو با روزنامه اسپانیایی "Periodistadigital"، اظهار داشت که جنایت انخیل لویس بیانگر حماقتها و نادانی های وی است زیرا گمان می کرد که علیه (تروریسم) به جنگ می پردازد و تمام مهاجران مغربی در اسپانیا تروریست هستند. وی از بیش از 10 سال قبل به سبب مشکلات خانوادگی دچار اختلالات روانی بود ؛ به گونه ای که خانه خود را ترک کرده و با برادرش زندگی می کرد که اخیرا فوت کرد. خانواده انخیل از مصرف مواد مخدر توسط وی دچار بهت شده بودند.

یادآور می شود که این نیروی امنیتی 31 ساله که در شهر تولدو در جنوب اسپانیا فعالیت می کرد، صبح روز سه شنبه گذشته، در پی یک درگیری بر اثروقوع تصادفی در جاده منتهی به شهر والنسیا در شرق اسپانیا، با استفاده از سلاح خود، مهاجر مغربی را به قتل رساند.