به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سردار حسن کرمی در جمع کارکنان یگان ویژه استان قزوین در خصوص رویکرد یگان‌های ویژه جمهوری اسلامی ایران را رویکردی "دینی و اخلاق مدار دانست و گفت: تقویت ابعاد برجسته اخلاقی و انسانی، برترین شاخصه بهره برداری از ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: آموزه‌های دینی و اسلامی بهترین و کامل ترین آموزه‌ها در حوزه اجتماعی است.

لزوم آموزش همه جانبه و مستمر

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با تاکید براینکه آموزش‌ها باید همه جانبه، واقعی و مستمر باشد، گفت: هر یک از کارکنان بایستی درک و شناخت مناسبی از ماموریت داشته باشند و بتوانند دستورات صادره را به نحو احسن انجام دهند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به نقش و اهمیت آموزش، عنوان کرد: رمز موفقیت کارکنان در ماموریت‌ها از برپایی دوره‌های  آموزشی تخصصی است؛  فرماندهان یگان‌های ویژه به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود با آموزش صحیح می‌توانند به ارتقاء توان رزمی کارکنان و جلوگیری از آسیب پذیری‌ها و ضعف‌های آموزشی کمک کنند.

آمادگی جسمانی، عملیاتی و علمی لازمه موفقیت در انجام ماموریت‌ها

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به جدیت و اقتدار کارکنان در ماموریت‌های پلیسی، خاطر نشان کرد: آمادگی جسمانی، عملیاتی و ارتقاء مهارت علمی همراه با اخلاقیات، لازمه موفقیت کارکنان در انجام ماموریت‌ها است.

ارتقاء سطح آموزش از اولویت های مهم قرارگاه جهادی

سردار حسن کرمی، ارتقای تربیت و آموزش در سال جاری را برای تمامی کارکنان ضروری دانست و افزود: این ارتقاء موجب رضایتمندی مردم، مسئولان و رسیدن به هدف والای پلیس جامعه محور می‌شود.

وی، بهره‌وری، روزآمدی و حرفه گرایی را از اصول و اهداف تشکیل قرارگاه جهادی آموزش در یگان ویژه دانست و اظهار داشت: ارتقاء مهارت، توانمندی فردی و جمعی کارکنان برای انجام ماموریت‌های سازمانی و استفاده از روش‌های نوین آموزشی در جهت افزایش سطح یادگیری کارکنان باید سرلوحه برنامه‌های قرارگاه جهادی باشد.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، گفت: در کنار توجه به ارتقاء کیفی آموزش و هدفمند نمودن آن، توجه به نیاز سنجی‌های واقعی آموزشی در واحدها و به تبع نوع مأموریت‌ها و ضعف‌های موجود از دیگر اهداف قرارگاه جهادی در کنار توجه به زیر ساخت‌های آموزشی و تربیتی بوده است.