به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمد محسن‌بیگی در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان با بیان این که آمار بی‌سوادی افراد 10 تا 49 سال در استان سنگینی می‌کند، گفت: سوادآموزی یکی از بخش‌های مهم برای توسعه جامعه در حوزه‌های مختلف است و امکان رسیدن به نقطه صفر بی‌سوادی در  16 منطقه آموزشی استان وجود دارد و باید هر چه سریع‌تر این شهرستان‌ها و بخش‌ها را تعیین تکلیف کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: برای هر سوادآموز در استان کرمان حدود یک میلیون تومان هزینه می‌شود در حالی که سرانه مدارس غیردولتی در استان کمتر از این مبلغ است.

وی با اشاره به این که شناسایی بی‌سوادان و هدایت آنها به سمت سوادآموزی عزم ملی می‌طلبد، خاطرنشان کرد: اقداماتی در این زمینه انجام شده تا بتوان از تمام ابزار و ظرفیت‌ها برای ریشه‌کنی بی‌سوادی استفاده کرد.

محسن‌بیگی با اشاره به اینکه بیش از 30 هزار نفر در استان کرمان در سال گذشته زیر پوشش سوادآموزی قرار گرفته‌اند، افزود: باید بحث ریشه‌کنی بی‌سوادی طی پنج تا شش سال آینده در استان محقق شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به آموزش 30 هزار و 450 بی سواد و کم سواد در چرخه سواد آموزی استان در سال 94، خاطر نشان کرد: طبق تفاهم‌نامه منعقد شده با سازمان نهضت سواد آموزی کشور در سال 95  حجم ابلاغی پوشش در استان کرمان 32 هزار و 450 بی سواد و کم سواد است.