به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «علی اصغر فانی» عصر شنبه در دومین همایش معرفی دستگاه ها و استان های برتر قرآنی گفت: ما در آموزش و پرورش اعتقاد داریم که اصل حرکت قرآنی در پایه های ابتدایی، دوره اول و دوره دوم متوسطه شکل می گیرد لذا تلاش می کنیم در ایجاد کانون های قرآنی و دارالقرآن ها را به استعداد 650 دارالقرآن در سراسر کشور اقدام کنیم.

وی رویکرد دارالقرآن های آموزش و پرورش را به عنوان قرارگاه آموزش قرآن دانست که فرماندهی آموزش قرآن را این دارالقرآن ها دنبال می کنند.

حجت الاسلام «حمید محمدی» دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز با ارائه گزارشی از نحوه معرفی دستگاه ها و استان های برتر قرآنی گفت: تاسیس نظام جمهوری اسلامی بزرگترین عمل به قرآن است و این عمل باید در دستگاه ها و سازمان ها خود را نشان دهد و یکی از وظایف شورای توسعه فرهنگ قرآنی نظارت بر عملکرد قرآنی دستگاه های دولتی و غیردولتی است.

وی با اشاره به اینکه طرح پایش و معرفی دستگاه ها و استان های برتر قرآنی از سال 93 آغاز شده اظهار کرد: اولین همایش در سال گذشته برگزار شد و در امسال نیز 13 دستگاه و پنج استان به عنوان برترین ها شناسایی شدند.

در ادامه این مراسم که علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، حجت الاسلام سیدمحمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، انوشیروان محسن بندپی رئیس سازمان بهزیستی، سید عبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام عبدالکریم فراهانی معاون آموزشی مدیریت حوزه های علمیه، علی اکبر حشمتی معاون نظارت شورای عالی قرآن و لاله افتخاری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر و تندیس از دستگاه های برتر تجلیل شد.

در این همایش وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سازمان جهاد دانشگاهی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان بهزیستی کشور و سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان برترین دستگاه های فعال در حوزه های مختلف قرآنی معرفی شدند.

همچنین جامعه المصطفی، شورای عالی قرآن، دبیرخانه ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی – هنری مساجد کشور، اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور و همچنین کارگروه قرآنی بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا نیز به عنوان دستگاه های برتر معرفی شدند.

همچنین شورای توسعه فرهنگ قرآنی در استان های بوشهر، گلستان،

خراسان جنوبی، چهارمحال بختیاری و آذربایجان غربی به عنوان استان های برتر قرآنی معرفی شدند.

دومین همایش معرفی دستگاه ها و استان های برتر قرآنی به همت شورای توسعه فرهنگ قرآنی در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با حضور مدیران و برخی پیشکسوتان قرآنی برگزار شد.