به گزارش برنا آذربایجان غربی، صبا صابونی ظهر امروز در یک نشست خبری که با حضور جمعی از خبرنگاران همیار اتیسم در دفتر انجمن اتیسم ارومیه برگزار شد گفت: با وجود اعلام آمارهای متفاوت از سوی ارگان ها، همینک 270 نفر بیمار اتیسم شناسایی شده و دارای پرونده در سازمان بهزیستی وجود دارد در حالی که احتمال وجود این تعداد بیمار مبتلا به اتیسم فقط در ارومیه بدلیل ناآگاهی خانواده ها وجود دارد.

وی افزود: با هدف اطلاع رسانی و شناساندن بیماری اتیسم به مردم، از شهریور سال 93 مراحل آغاز دریافت مجوز آغاز شد که در نهایت از فروردین 94 دفتر نمایندگی ارومیه انجمن اتیسم در استان شروع به فعالیت رسمی کرد که تاکنون فعالیت های مختلف از جمله برگزاری برنامه های شناساندن این بیماری و چاپ و توزیع بروشور انجام شده است.

مدیر انجمن اتیسم دفتر ارومیه تصریح کرد: چاپ بروشور،کتابچه، مجله چسباندن پوستر و بنر در سطح شهر، برگزاری جشن ها و مراسمات مختلف و حضور در نمایشگاه ها و بازارچه های خیریه از جمله برنامه های این انجمن برای اطلاع رسانی بیماری اتیسم در جامعه بوده که امیدواریم بتوانیم با این روند و جذب خیرین برای کمک به مبتلایان قدمی برداریم.

صابونی گفت: دفتر نمایندگی انجمن اتیسم در ارومیه بجز هدف اطلاع رسانی، فعالیت هایی از قبیل معرفی کودکان مبتلا به اتیسم به مراکز درمانی، جذب حامیان و خیرین، کمک به حل مشکلات تحصیل در مدارس مخصوص و ... را نیز انجام می دهد.

وی افزود: انتظاری که از مسئولین داریم یاری رساندن برای ایجاد یک پارک ویژه بیماران مبتلا به اتیسم همانند آنچه در شهر تبریز است و راه اندازی مدارس و مقاطع مختلف تحصیلی برای بیماران اتیسمی است که برای این منظور در حال رایزنی با مسئولین مختلف هستیم .

مدیر انجمن اتیسم دفتر ارومیه تصریح کرد:درصورت توجه بیشتر و ادامه روند درمانی و بازپروری می توان از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد.

صابونی در پایان گفت: استانداری آذربایجان غربی، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه، شورای اسلامی شهر ارومیه بیمارستان امید، سازمان آموزش وپرورش استثنایی استان و ... با انجمن همکاری داشته اند ولی نیازمند تعامل بهتر در این زمینه احساس میشود.