به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ کامبیز اسماعیلی با اعلام این خبر اظهار داشت: خرید آنلاین بسیار ساده، راحت، کم هزینه و کاربردی است اما قبل از این که اقدام به خرید اینترنتی کنید باید سیستم شما به روز است و از آخرین نسخه های نرم افزار امنیتی ، مرورگر ها و سیستم عامل استفاده کنید.

وی افزود: در هنگام خرید از فروشگاهی که تا به حال تجربه خرید ندارید، تحقیقات کاملی روی آن انجام دهید چرا که بسیاری از کلاهبردان با راه اندازی یک وب سایت فروشگاه که به ظاهر قانونی به نظر می رسد، اقدام به سواستفاده های گوناگون از شما می کنند.

اسماعیلی تاکید کرد: قبل از ارائه اطلاعات هویتی مالی، به دنبال نشانه هایی باشید که ثابت کند این این وب سایت قانونی است و این نشانه ها شامل یک تصویر به شکل قفل در ابتدای آدرس سایت فروشگاه در مرورگر و یا وجود https یا وجود نماد اعتماد الکترونیکی بر روی صفحه اصلی سایت می شود.

وی تصریح کرد: این نشانه ها به شما اطمینان می دهد که وب سایتی که در حال انجام معامله با آن هستید، رمز گذاری شده است و اطلاعات آن به سرقت نمی رود و با رویت نشان اعتماد الکترونیکی می توانید مطمئن شوید که این وب سایت تحت نظارت سازمان توسعه و تجارت الکترونیکی فعالیت می کند.

سرهنگ اسماعیلی بیان داشت:هیچ گاه از طریق اتصال به یک شبکه وایرلس عمومی که رمزگذاری نشده است، خرید اینترنتی انجام ندهید چرا که این شبکه ها در اغلب مکان های عمومی وجود دارد که برای ارسال اطلاعات مالی بسیار ناامن هستند.

رئیس پلیس فتا در پایان تاکید گفت: تمامی اسناد و مدارک خرید آنلاین از قبیل فاکتور فروش ، اسناد مربوط به انتقال هزینه مالی به حساب فروشنده و کد های رهگیری را نزد خود نگه دارید و هیچ گاه نکات ایمنی را سرسری نگیرید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: