به گزارش خبرگزاری برنا ، سرهنگ «منوچهر نصیری» فرمانده انتظامی شهرستان یزد گفت: با توجه به تماس تلفنی یکی از شهروندان مبنی بر سرقت وجوه نقد مغازه نانوایی توسط یک زن و مرد به‌صورت کش روزنی، بلافاصله مأموران کلانتری 13 شهید رجایی شهر یزد در محل حاضر شدند.

وی گفت: بنا به اظهارات مالباخته به مأموران پلیس، یک زن و مرد که با لهجه عربی صحبت می‌کردند، وارد مغازه شدند و تقاضای تبدیل ارز خارجی با ایرانی داشتند، اما پس از شمارش پول‌ها از انجام این کار منصرف شده و از مغازه بیرون رفتند و پس از گذشت مدتی متوجه شدم مبلغ دو میلیون ریال از وجوه نقد داخل مغازه سرقت شده است.

نصیری ادامه داد: با توجه به اظهارات مالباخته، خودروی سواری پژو 405 متعلق به سارقان شناسایی و با همکاری عوامل یگان امداد، خودروی مورد نظر در بلوار طالقانی شهر یزد متوقف و چهار سرنشین آن دستگیر شدند.

وی با اشاره به کشف مبلغ 31 میلیون ریال وجه نقد مربوط به کشورهای مختلف از خودروی آن‌ها، گفت: پس از انتقال متهمان به کلانتری 13 شهیدرجایی  و انجام استعلام مشخص شد که هر کدام از این تبهکاران دارای 5 تا 11 فقره سابقه کیفری هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان افزود: اعضای این باند تبهکاری که از یک زن و سه مرد تشکیل شده است، در بازجویی‌های اداره پلیس به 60 فقره کش روزنی در شهرهای مختلف از جمله مشهد، قم، گرگان، گنبد، زاهدان و یزد اعتراف کردند.

وی با بیان این‌که سردسته این باند سرقت از مجرمان حرفه‌ای و تحت تعقیب پلیس بین‌الملل است، خاطرنشان کرد: این افراد ضمن مراجعه به مغازه‌ها با لهجه عربی تقاضای تعویض پول‌های خود را با پول ایرانی داشته و سپس نسبت به سرقت وجوه نقد به شیوه کش روزنی اقدام می‌کردند.

نصیری با اشاره به عملیات سریع و ضربتی مأموران پلیس یزد که باعث دستگیری اعضای سابقه دار این باند سرقت شد از شهروندان خواست که هرگونه موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی  110 اطلاع‌رسانی کنند.