به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محموله مزبور در یک دستگاه تریلی قرمز رنگ ولوو که بار مبل، میز و صندلی داشته، جاسازی شده و راننده تریلی نیز از توابع کشور ترکیه است.

کشنده‌ای که این میزان هرویین را حمل می‌کرد تحت مالکیت یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی قرقیزستانی بوده که با پلاک این کشور تردد و محموله یادشده را از مبدا ترکیه حمل می‌کرد و قرار بود پس از تحویل محموله در عشق‌آباد به سمت قزاقستان ادامه مسیر بدهد.

ماموران گمرک لطف‌آباد استان گلستان، با استفاده از سامانه جامع گمرکی و بدون دخالت عامل انسانی، کامیون را به ایکس‌ری هدایت می‌کنند و پس از عبور دادن این کشنده تریلی چادری از ایکس‌ری کانتینری و بررسی تصاویر اسکن شده، به قسمت ابتدای تریلر چادری کشویی و پشت کابین راننده مشکوک شده و خودرو را برای انجام کنترل‌های بیشتر به بخش ارزیابی فیزیکی هدایت می‌کنند.

در همین حین و پیش از فک پلمب، راننده تریلی به رییس بخش ایکس‌ری گمرک لطف‌آباد رشوه 10 هزار دلاری پیشنهاد می‌کند تا وی از کنترل بیشتر این محموله چشم‌پوشی کند.

مامور گمرک با رد رشوه دستور می‌دهد موضوع پیشنهاد رشوه صورتجلسه و محموله داخل تریلر فک پلمب شود و به‌طور کامل مورد بازرسی فیزیکی قرار گیرد.

ماموران گمرک هنگام بررسی بار داخل تریلر مشاهده می‌کنند که در همان قسمتی که ایکس‌ری نشان داده، یک محفظه اضافی تعبیه شده است. با برش محفظه تعداد 525 بسته مواد مخدر از نوع هرویین هر کدام به وزن یک کیلو و 16 گرم و در مجموع به وزن 536 کیلو و 795 گرم کشف می‌شود.

معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: سال گذشته 289 نفر انواع کالاهای قاچاق شامل مواد مخدر، قرص‌های روانگردان، مواد پیش ساز و ... در گمرکات کشور کشف شد.