به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ "کامبیز اسماعیلی" با طرح این هشدار گفت: بیشتر افراد جامعه در فضای حقیقی حاضر نیستند حتی یک عکس پرسنلی از خود در اختیار دیگران بگذارند اما در شبکه های اجتماعی بدون هیچ گونه محدودیت و به راحتی عکس های خصوصی خود را به اشتراک می گذارند غافل از این که این عکس می تواند در اختیار همه قرار بگیرد و به سرعت منتشر شود.

وی افزود:در شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام با این که قابلیت شخصی سازی محیط برای کاربر وجود دارد و می توان تنظیمات را به صورتی قرار داد که فقط دوستان بتوانند به محیط شما دسترسی داشته باشند اما همه دوستان قابل اعتماد نیستند و امکان انتشار این عکس ها وجود دارد.

رئیس پلیس فتا کرمان تاکید کرد: استفاده از عکس های شخصی به عنوان پروفایل و یا به اشتراک گذاشتن آن ها در فضای مجازی می تواند شما را به دردسر بیاندازد.

وی تصریح کرد: اکثر بانوانی که برای شکایت به پلیس فتا مراجعه می کنند از انتشار عکس و یا در اختیار قرار گفتن عکس هایش به دست مجرمان اینترنتی در معذوریت قرار گرفته اند.

اسماعیلی در پایان هشدار داد:با توجه به این که هر فردی به راحتی می تواند این عکس ها را ذخیره کند و از این عکس ها در راستای اهداف مجرمانه سوء استفاده کنند باید به این نکته توجه بیشتری داشته باشیم.