احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا، گفت: طی سه روز آینده در مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه شنبه به سبب نفوذ هوای خنک بر روی سواحل شمالی، کاهش نسبی دما و تشدید بارش را در این نواحی خواهیم داشت و شدت بارش در استان گیلان خواهد بود، عنوان کرد: دریای خزر هم امروز مواج پیش‌بینی می‌شود، همچنین با افزایش سرعت وزش باد بر روی عراق انتظار می‌رود از امشب و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر پدیده گرد و غبار رخ خواهد داد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی به وضعیت جوی مناطق فوق طی سه روز آینده اشاره کرد و افزود: در روز شنبه، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان گیلان، غرب مازندران و در ساعات بعدازظهر در نیمه شمالی آذربایجان غربی، برخی نقاط آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل رخ می‌دهد.

همچنین در روز  یکشنبه، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت برای نیمه شمالی آذربایجان غربی و برخی نقاط آذربایجان شرقی پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در روز دوشنبه، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در نیمه شمالی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و از اوایل شب در استان گیلان رخ خواهد داد.

گرد و غبار در روز یکشنبه

به گفته وظیفه، با افزایش سرعت وزش باد از امشب و طی روز آینده در برخی نقاط استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا رخ دهد. همچنین در سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و طوفان گردوخاک پیش بینی می‌شود. در سه روز آینده خلیج فارس و شرق دریای عمان هم مواج خواهد بود.  

وی با اشاره به اینکه در سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و طوفان گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، خاطر نشان کرد: در همین بازه زمانی در جنوب استان سمنان، جنوب تهران، قم، قزوین، البرز و اصفهان در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، همچنین طی سه روز آینده خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده تاکید کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه ۲۰ تیر، صاف، همراه با وزش باد، در بعدازظهر افزایش ابر با حداکثر و حداقل دمای ۳۷ و ۲۲ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه ۲۱ تیر، صاف همراه با وزش باد، در بعدازظهر افزایش ابر، اوایل شب وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۳۸ و ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.