بهب گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری برنا، مجید جاودانی وکیل سازمان اسکال در ایران گفت: آقای دیوید فیشر قائم مقام اسکال با حضور در این اجلاس ضمن معرفی اسکال، بررسی صنعت گردشگری و برنامه های این سازمان بین المللی در ایران را ارائه خواهد نمود.

جاودانی گفت: اسکال به عنوان عضو وابسته سازمان جهانی گردشگری ملل متحد و سازمان پیشتاز صنعت گردشگری طی بیش از 80 سال سابقه فعالیت، تنها سازمان حرفه ای ترویج دوستی با توسعه گردشگری و تنها گروه بین المللی متحد کننده تمام حوزه های صنعت گردشگری،  دارای 16000 عضو در قالب 400 باشگاه در 87 کشور است. از اپراتورهای تور، شرکت های حمل و نقل، آژانس های مسافرتی، رسانه های گردشگری، شرکت های بیمه، هتل ها، می توان به عنوان کسب و کارهای عضو باشگاه های اسکال در اقصی نقاط دنیا نام برد. اسکال پس از 35 سال باشگاه خود را در ایران بازگشایی مجدد می نماید. باشگاه تهران به طور رسمی در 30 نوامبر 1959 آغاز به کار و در 30 سپتامبر 1981 معلق گردید.

وی تصریح کرد: با توجه به اختصاص محوریت گردشگری در این اجلاس،  جایگاه ایران  جزو 10 کشور برتر جهان از نظر برخورداری از آثار طبیعی و باستانی و در ادامه روند رو به رشد تعاملات بین المللی ایران بعد از برجام، رفع معضلات گردشگری ایران و ارئه راهکارها اهمیت موضوعی بالایی دارد که یکی از مهمترین رخدادهای مثبت در این زمینه، بازگشایی باشگاه سازمان بین المللی اسکال (SKAL) به عنوان یکی از مهمترین مراجع بین المللی گردشگری پس از 35 سال در ایران است.

جاودانی با اشاره به این‌که اسکال به عنوان صدای مورد اعتماد صنعت گردشگری بستر مورد نیاز در دسترسی اعضا باشگاه ایران به یک شبکه بین المللی متشکل از 16000 کسب و کار صنعت، با هدف بازاریابی و فروش خدمات و کالاهای اعضا ایرانی و توسعه پایدار صنعت گردشگری کشور را فراهم می نماید افزود: طراحی و اجرا برنامه های آموزشی توسط مدیران بین المللی صنعت گردشگری با هدف تربیت نیروی انسانی حرفه ای، انتقال دانش فنی مورد نیاز در پیاده سازی استانداردهای بین المللی صنعت در کسب و کارهای ایرانی عضو نیز از ماموریت های باشگاه اسکال در ایران است.  

برگزاری تالارمذاکرات سرمایه گذاری در این اجلاس و بازگشت اسکال بعد 35 سال به ایران زمینه ساز بسیار مناسبی جهت ورود سرمایه گذاران خارجی مرتبط با صنعت گردشگری در ایران و تسهیل آن است و هم اینک در اعضای اسکال در سطح جهان، تعدادی بانک، شرکت سرمایه گذاری، بیمه و حتی شرکت هواپیمایی وجود دارد که بعد از تاسیس این باشگاه در ایران برای تبلیغ و سرمایه گذاری اعتماد بیشتری پیدا می کنند.