به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سردار سرتیپ ابراهیم کریمی گفت: مهلت ثبت نام پرداخت جریمه مشمولان غایب تا ۱۵ مرداد امسال است و در صورتی که این مشمولان در موعد مقرر ثبت نام نکنند باید به خدمت سربازی بروند.

وی با اشاره به اینکه برگه های آماده به خدمت این افراد تهیه و توزیع خواهد شد، گفت: در این برگه ها تاریخ هایی مشخص می شود تا این افراد  به پادگان ها مراجعه و خود را معرفی کنند.

سردار کریمی تصریح کرد: در صورتی که این مشمولان تا یک سال مراجعه نکنند فراری محسوب می شوند و باید به مراجع قضایی معرفی شوند.

وی گفت: قانونگذار روشی را فراهم کرده است تا مشمولان غایب با پرداخت جریمه، کارت پایان خدمت دریافت کنند تا از محدودیت های اجتماعی خارج شوند، مطمئنا اگر این افراد ثبت نام نکنند مجبور به برخورد هستیم.

سردار کریمی با تاکید بر اینکه امسال، یک میلیون مشمول غایب تعیین تکلیف می شوند، افزود: این افراد یا باید با ثبت نام اقدام به پرداخت جریمه کنند یا به خدمت سربازی اعزام شوند که این موارد در کمیسیون های مختلف در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: سال گذشته از میان کسانی که در طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب ثبت نام کردند  ۱۰۰هزار نفر جریمه اعلام شده را پرداخت نکردند، ولی امسال این افراد با تقسیط جریمه در نظر گرفته شده می توانند  با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ و ثبت نام مجدد، درخواست پیشین خود را فعال کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینکه مشخصات مشمولان غایب به صورت کامل در پایگاه داده ای ما موجود است، افزود: براساس این اطلاعات، امسال مشمولان غایب ابتدا از طریق پیامک و بعد اخطاریه و در نهایت احضار از سوی کلانتری ها تعیین تکلیف خواهند شد.