به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در دیدار فعالان حوزه حجاب و عفاف استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه حجاب، حدود الهی و حقوق خداوند متعال محسوب می‌شود و یک حق شخصی و خصوصی نیست، اظهار داشت: در طول تاریخ همواره مستکبرین در پی شکستن حدود الهی بوده‌اند و امروز نیز در کشورهایی که خود را مهد آزادی می‌دانند، مسئله حجاب تبدیل به مسئله‌ای مهم و امنیتی می‌شود و این بیانگر آن است که هدف آن‌ها، نه بحث روسری و حجاب، بلکه شکستن حدود الهی و از بین بردن حریم‌ها است.

وی تصریح کرد: در مقابل، دیدگاه نظام اسلامی در مورد حجاب، پایداری، ایستادگی و مقاومت برای حفظ آن در برابر نظام استکباری است و این مسئله منجر به جنگ اراده‌ها شده که از واقعه مسجد گوهرشاد شروع شد و تا امروز در دنیا جاری است و هر از گاهی در چهره یک بانوی محجبه در نقاط مختلف دنیا جلوه می‌کند. نمونه آن هم کشته‌شدن بانوی محجبه در دادگاه آلمان بود که به عنوان یک ننگ در تاریخ اروپا به ثبت رسید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز امپراتوری رسانه‌ای غرب علاوه بر ایران، با تحمیل بی‌رحمانه فرهنگ غربی بر ملت‌هایی نظیر افغانستان، پاکستان، هندوستان وغیره که در آداب اجتماعی خود دارای نوعی حیا و عفت هستند، تلاش می‌کند این حریم را بشکند تا بتواند اهداف خود را در آن کشورها گسترش بدهد.

وی افزود: آنچه تاکنون در حوزه حجاب و عفاف در استان انجام شده، ارزشمند و ستودنی است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب، فاصله دارد. امیدواریم مجموع اقداماتی که در حوزه حجاب و عفاف در مشهدالرضا صورت می‌گیرد، به‌عنوان الگو و نمونه در کشور مطرح و مدنظر قرار گیرد.

رئیسی با اشاره به حضور مضجع منور رضوی در مشهد مقدس ابراز داشت: حریم رضوی فقط شامل حرم مطهر نمی‌شود و لازم است تمام شهر مشهد به عنوان حریم رضوی محسوب و مجموعه‌های مربوطه اقتضائات لازم را در این زمینه فراهم آورند.

وی با بیان اینکه موضوع خانواده و حجاب و عفاف یکی از اصولی‌ترین موضوعات جامعه اسلامی است، گفت: اگر موضوع عفاف و حجاب به‌طور جدی مورد توجه همه مردم از جمله مجریان صدا و سیما، هنرمندان، برنامه‌سازان وغیره قرار گیرد، می‌توان امیدوار بود که بحث حیاء نیز در جامعه فراگیر شود.

رئیسی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عفاف و حجاب واقعه مسجد گوهرشاد بیان داشت: اگر آن روز زنان و مردان ما با نثار خون خود بر حفظ حجاب تأکید کردند، منظور همان عفت الهی است که باید در راستای حفظ آن تلاش کنیم.