به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش ملی قیام گوهرشاد که ظهر امروز در تالار شهر برگزار شد، گفت: انگلیسی‌ها کشف حجاب را برای جبران واقعه قیام تنباکو اجرایی کردند.

وی با اشاره به اینکه قیام تنباکو تمام رشته‌های آن‌ها را پنبه کرده بود، افزود: رضاخان عنصر دست‌نشانده دولت کثیف انگلیس بود و آن‌ها از قیام تنباکو زخم‌خورده و صدمه‌دیده بودند و به دنبال فرد بی‌سوادی بودند که بتواند به اسلام لطمه بزند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: سلسله کثیف پهلوی بزرگ‌ترین ضربه را به اسلام زد و آن‌ها می‌خواستند لطمه قیام تنباکو را با واقعه کشف حجاب جبران کنند و داستان گوهرشاد تنها نمونه‌ای از این مبارزات است.

محمدی گلپایگانی با بیان اینکه مبارزه با مجالس عزاداری و مراسم‌های دیگر و از بین بردن اوقاف نشانه‌های مخالفت با اسلام است، خاطرنشان کرد: محمدرضا پهلوی هم با شگردهای دیگری همان سیاست پدر را با تشدید بیشتری ادامه داد و همه مملکت را در اختیار انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها گذاشت و حتی دستورات سفرای کشورها را بدون چون‌وچرا اجرا می‌کرد.

وی در پایان گفت: این کشور بحران‌زده را امام خمینی(ره) نجات دادند و اگر دختران مسلمان باحجاب آزادی‌هایی دارند و پیام حجاب به سایر کشورهای انتقال داده‌ شده است، مدیون رهبر کبیر انقلاب اسلامی هستیم.