به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمدرضا رستمی، معاون وزارت ورزش در امور ساماندهی جوانان که در راس هیات ایرانی برای مذاکره با مقام‌های روسیه ، در نشست بین المللی جوانان گفت: مجمع ملی جوانان ایران از طریق انتخابات در سال 95 برگزار می‌شود.

رستمی خاطر نشان کرد: جشنواره ملی جوانان با 10 زیر بخش از جمله مشارکت سیاسی، کارآفرینی، گردشگری و برنامه‌های زیست محیطی برگزاری می شود.

وی درباره مذاکرات خود با مقام‌های روسی در مسکو تصریح کرد: ایران و روسیه برنامه‌ریزی برای همکاری‌های دوجانبه در امور جوانان از جمله کار مشترک برای شناسایی فرصت‌ها را در قالب امضای یک تفاهم‌نامه آغاز کرده‌اند که گسترش خواهد یافت.

رستمی عنوان کرد: ایران و روسیه افزون بر ویژگی هم مرز بودن، روابط مطلوب سیاسی و پیشینه همکاری‌های تاریخی با توجه به جمعیت زیاد جوان دو کشور و همچنین مشترکات فرهنگی و منطقه‌ای، عرصه گسترده‌ای برای همکاری‌ها در حوزه نسل جوان دارند.

معاون وزارت ورزش در باره این یادداشت تفاهم که با سرگئی پوسپلوف رییس آژانس فدرال جوانان روسیه امضا شد، گفت: دامنه گسترده‌ای از همکاری‌ها بین دو کشور در نظر گرفته شده است که با استفاده از فرصت‌ها و عرصه‌های بیشتر می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

رستمی ادامه داد: یادداشت تفاهم همکاری‌های دوجانبه در امور جوانان دربرگیرنده حوزه ‌های مختلف از جمله آموزشی، تبادل اطلاعات و تجربیات است که زیر ساخت روابط در این بخش خواهد شد.

وی تصریح کرد: ایران و روسیه قصد دارند با هدف ارتقای جایگاه فرهنگی و اجتماعی جوانان (بالای 15 سال) دو کشور، همکاری های گسترده‌ای در عرصه‌های آموزشی، برگزاری کارگاه‌های متمرکز و نیمه متمرکز، توان افزایی و برنامه‌های ویژه برای نخبگان اجرا کنند و بهترین رویکرد نیز در این زمینه استفاده از تجربیات هم و شناسایی توانمندی‌های متقابل است.

هیات ایرانی در جریان برنامه‌کاری سفر به روسیه که دوشنبه پایان یافت به عنوان میهمان ویژه در نشست جهانی جوانان  و با حضور 40 کشور مختلف برگزار شد.

در این نشست فیلمی از ارتقای وضعیت نسل جوان در ایران و پیشرفت‌های علمی ورزشی چند ساله گذشته پخش شد.

معاون وزارت ورزش و جوانان در سفر خود به روسیه که به دعوت رییس آژانس فدرال امور جوانان این کشور انجام شد با مقام‌های مسئول روسی در این حوزه مذاکره و همچنین از چند مرکز و موسسه فعال و مرتبط با نسل جوان بازدید کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: